To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga by zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje si pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Nowa linia autobusowa uruchomiona...
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
21.03.2011.

W poniedziaek 21 marca br. wyruszy po raz pierwszy na tras autobus nowej linii aglomeracyjnej MPK oznaczonej numerem 270. Nowo uruchomiona linia jest nastpnym poczeniem autobusowym, ktre poczy kolejne miejscowoci naszej Gminy z Krakowem. Autobusy linii aglomeracyjnej 270 kursowa bd na trasie Krakw (Czerwony Prdnik) - Pielgrzymowice (Gmina Michaowice) przez dwie miejscowoci naszej Gminy tj. Zastw i Wiktorowice.

Nowa linia autobusowa powsta jako przeduenie trasy linii 250 o dodatkowy przystanek w Zastowie, przystanki w Wiktorowicach (2) oraz przystanek na terenie Gminy Michaowice a do ptli w Pielgrzymowicach. Przystanki autobusowe na odcinku Krakw - Zastw bd usytuowane w tych samych miejscach co przystanki linii 250. Autobusy na nowej trasie kursowa bd sze razy w dni powszednie oraz trzy razy w sobot (w niedziele i dni witeczne autobusy linii 270 nie bd kursowa). Uroczysto otwarcia nowej linii autobusowej odbya si na jej ptli w Pielgrzymowicach. Symbolicznego przecicia wstgi dokonali wsplnie pan Marek Jamborski - Wjt Gminy Kocmyrzw - Luborzyca i pan Antoni Rumian - Wjt Gminy Michaowice. Natomiast uroczystego powicenia dokona ksidz Ryszard Honkisz - Proboszcz parafii Wicawice. W tym symbolicznym wydarzeniu uczestniczyli rwnie Radna Gminy Kocmyrzw - Luborzyca (Wiktorowice, Zastw) pani Krystyna Szczupak, delegacja Zarzdu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie z panem Dyrektorem Henrykiem Kamskim na czele, przedstawiciele MPK S.A. w Krakowie, Zastpca Wjta Gminy Kocmyrzw - Luborzyca pan Wiesaw Wjcik, Inspektor UG Kocmyrzw - Luborzyca pan Janusz Guzy,oraz Sotysi Wiktorowic - pan Adolf Kura i Zastowa pani Jolanta aciak.

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »