To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Akcja Solidarni z Białorusią
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
12.11.2009.

Urząd Gminy Kocmyrzów-Luborzyca w imieniu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski zaprasza mieszkańców gminy do wzięcia udziału w:

Akcji Pomocy Represjonowanym Polakom na Białorusi:

Paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2010

Celem Akcji jest stworzenie sieci pomocy polskim rodzinom osób represjonowanych na Białorusi oraz tych wszystkich, którzy z racji swojej aktywności politycznej, zawodowej, dziennikarskiej i społecznej mają problemy materialne i nie mogą utrzymać swoich rodzin. Pomoc zakłada opiekę ze strony konkretnej polskiej rodziny lub grupy osób, firm, instytucji i partnerów Akcji nad rodziną białoruską w postaci np.:

- pomocy materialnej: paczki z żywnością i ubraniami przesyłane bezpośrednio przez darczyńców;

- przyjmowania dzieci na wypoczynek i leczenie w Polsce;

- pomocy w zakupie artykułów szkolnych, książek, pomocy naukowych, nauczaniu języka polskiego.

Partnerem głównym ze strony białoruskiej jest Komitet Pomocy Represjonowanym przy Ruchu "Za Swobodu" Aleksandra Milinkowicza. Ponadto partnerami mogą być: parafie katolickie i wspólnoty innych wyznań w Polsce i na Białorusi, samorządy terytorialne i zawodowe w Polsce, Stowarzyszenie Wspólnota Polska, media, środowiska i organizacje Polonii.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny: 012 421 74 65, 012 421 53 89 lub e-mailowy: sgipm@neostrada.pl ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski, które dysponuje adresami rodzin na Białorusi.

 

Włącz się do wspólnej Akcji SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »