To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


91 - rocznica Odzyskania Niepodległości
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
12.11.2009.

W środę 11 listopada obchodziliśmy uroczyście 91 już rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.Obchody tego wyjątkowego dla każdego Polaka Święta rozpoczęły się w naszej Gminie od uroczystej, koncelebrowanej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele parafialnym w Luborzycy.

Mszę Św. odprawili wspólnie ksiądz Władysław Ulmaniec - proboszcz parafii w Luborzycy, ksiądz Andrzej Orlikowski - proboszcz parafii w Goszczy, ksiądz Tomasz Rajda - wikariusz luborzycki i kapelan Ochotniczych Straży Pożarnych naszej Gminy. Specjalną, okolicznościową homilię wygłosił w czasie nabożeństwa ksiądz proboszcz A. Orlikowski. Tę wyjątkową Mszę Św. uświetniły poczty sztandarowe Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Gimnazjum i Szkół Podstawowych naszej Gminy oraz Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga z Luborzycy. Na nabożeństwie obecni byli kombatanci, władze samorządowe naszej Gminy, delegacje szkół oraz mieszkańcy naszej Gminy. Po zakończonym nabozeństwie okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy pan Marek Jamborski. Następnie uczestnicy uroczystości udali się pod pobliski Pomnik "Poległych za Ojczyznę", gdzie przy akompaniamencie werbli nastąpiło uroczyste złożenie symbolicznych wiązanek kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych naszej Gminy, delegacje Związku Kombatantów, Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, Centrum Kultury i Promocji, Banku Spółdzielczego w Kocmyrzowie oraz szkół z terenu naszej Gminy. W imieniu władz naszego samorządu kwiaty złozyli pan Marek Jamborski - Wójt Gminy oraz pani Małgorzata Doniec - Przewodnicząca Rady Gminy. Uroczystosci ku czci Święta Niepodległości zakończył koncert utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Skrzeszowice "Skrzeszowianka" pod batutą pana Czesława Chećki. Symboliczne wiązanki kwiatów złożone zostały przez przedstawicieli szkół także w innych miejscach poświęconych Pamięci Poległych w Walce o Wolność Naszej Ojczyzny znajdujących się na luborzyckim cmentarzu, a więc na mogiłach partyzantów poległych w Łęgu, poległych lotników alianckich, na mogile powstańca 1863 roku Józefa Jedynaka, w Alei Partyzanckiej oraz na Płycie Pamiątkowej w Wysiołku Luborzyckim.

Zapraszamy do obejrzenia większej ilości zdjęć w dziale Galeria na naszej stronie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »