To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Budowa sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Wysiołku Luborzyckim
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
20.12.2005.

W dniu 20 grudnia 2005 roku Gmina Kocmyrzów-Luborzyca zawarła umowę z Wojewodą Małopolskim o dofinansowanie Projektu „Budowa sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Wysiołku Luborzyckim z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Całkowita wartość Projektu: 2 519 161,50 PLN

Źródła finansowania:
- 60 % z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
- 10 % z budżetu państwa
- 30 % własne środki

Lokalizacja: Wysiołek Luborzycki (obok Gimnazjum), co obrazuje zdjęcie poniżej.

 Czas realizacji: kwiecień 2006 r. – wrzesień 2007 r.

W ramach Projektu powstanie dwukondygnacyjna sala gimnastyczna wraz z widownią i zapleczem, o całkowitej powierzchni 801,60 m2, połączona łącznikiem z nowym obiektem gimnazjum. Obiekt wyposażony będzie w instalacje: wod-kan., elektryczną z odgromieniem i instalacjami niskoprądowymi, gazową, c.o. oraz wentylację grawitacyjną i mechaniczną. Budynek zrealizowany będzie w systemie szkieletu żelbetowego z dachem dwuspadowym z naczółkami o konstrukcji stalowej, pokrytym blacha dachówkową. Na dachu sali będą zamontowane baterie słoneczne jako alternatywne źródło pozyskiwania energii do podgrzewania wody w węzłach sanitarnych. Sala umożliwia urządzenie pełnowymiarowego boiska do siatkówki (wymiar pola gry 26m x 14 m).

Cel realizacji Projektu to przede wszystkim stworzenie warunków gimnazjalistom do odbywania zajęć z kultury fizycznej i uprawiania różnych dyscyplin sportowych, a dla społeczności lokalnej możliwość podniesienia sprawności fizycznej i ochrony zdrowia. Inwestowanie w infrastrukturę sportową zapewnia spójność społeczną.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »