To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


11 listopada 2008 r. Obchody 90-rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Luborzycy
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
11.11.2008.

We wtorek 11 listopada w kościele parafialnym w Luborzycy, a następnie pod „Pomnikiem Poległych za Ojczyznę” w Luborzycy odbyły się gminne uroczystości z okazji 90 – tej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

We wtorek 11 listopada minęła 90-ta rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody tego wyjątkowego dla nas Polaków święta rozpoczęły się w naszej Gminie od uroczystej, Mszy Świętej odprawionej w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy. Tę wyjątkową Mszę Świętą koncelebrował ksiądz Andrzej Orlikowski- proboszcz parafii w Goszczy, ksiądz Władysław Ulmaniec – proboszcz parafii w Luborzycy oraz ksiądz Tomasz Rajda – wikariusz luborzyckiej parafii a zarazem kapelan Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Homilię wygłosił ksiądz proboszcz Władysław Ulmaniec. Uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny uświetniły poczty sztandarowe Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga oraz Gimnazjum i Szkół Podstawowych naszej Gminy.
W tym wyjątkowym nabożeństwie obok kombatantów uczestniczyły władze samorządowe naszej Gminy, delegacje szkół oraz licznie przybyli mieszkańcy.
Po zakończeni Mszy Świętej uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik”Poległych za Ojczyznę”gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy pan mgr inż. Marek Jamborski. Następnie przy akompaniamencie werbli nastąpiło uroczyste złożenie wiązanek kwiatów pod luborzyckim Pomnikiem.
Ostatnim akordem luborzyckich uroczystości był koncert utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Skrzeszowice „Skrzeszowianka” pod batutą pana Czesława Chećki.

 
« poprzedni artykuł