To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


"Najpiękniejsze ziele z Luborzycy"
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
16.08.2018.

W środę 15 sierpnia br. w dzień Święta Matki Bożej Zielnej, Koło Gospodyń Wiejskich w Luborzycy oraz Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy zorganizowały wspólnie, konkurs pn.: „Najpiękniejsze ziele z Luborzycy” czyli konkursu na najpiękniejszy bukiet wykonany z okazji wspomnianego już Święta Matki Bożej Zielnej.

Jak powiedziała nam pani Jadwiga Walczak, Przewodnicząca KGW Luborzyca i jedna z głównych inicjatorek organizacji konkursu: „Bukiety zgłoszone do konkursu, winny być wykonane wyłącznie z roślin pochodzących z lasów, łąk i ogrodów, ze szczególnym uwzględnieniem ziół (np. mięta, ruta, dziewanna, lebiodka, krwawnik, hyzop, czarnuszka, cząber, rozmaryn i in.) oraz kwiatów polnych i ogrodowych, a także gałązek np. jarzębiny, leszczyny, mirtu lub jabłka nabitego na patyczek. Ponadto wszystkie ozdoby, wiązania, czy dodatki powinny mieć charakter ekologiczny”.
Do konkursu zgłoszone zostało ponad 150 bukietów, które oceniało jury, w składzie: pani Jadwiga Walczak, ksiądz Mieszko Ćwiertnia, wikariusz parafii w Luborzycy oraz pani Elżbieta Pierwoła, plastyk, pracownik Centrum Kultury i Promocji. Najważniejszym kryterium oceny konkursowych bukietów, którym kierowało się jury, był skład i ilość wykorzystanych ziół i kwiatów oraz estetyka i technika ułożenia bukietu.
Ostatecznie nagrodzone zostało pięć bukietów, wykonanych przez: panie Monikę Pantoł, panią Katarzynę Kozłowską, panią Wiolettę Górecką, panią Stanisławę Kwatera oraz Kacpra Korcalę. Zwycięzcy konkursu zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Luborzycy, firmę ”Sofnet” oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Luborzycy i Stowarzyszenie Kreatywnych Seniorów „Jesienny liść”. Konkursowe jury wyróżniło także 20 kolejnych bukietów, których autorzy otrzymali symboliczne upominki, przygotowane przez organizatorów oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Kocmyrzów – Luborzyca. Ponadto, organizatorzy konkursu „Najpiękniejsze ziele z Luborzycy” zadbali o specjalne „słodkie” upominki dla wszystkich jego uczestników oraz wyjątkowo licznej publiczności.
W trakcie trwania pierwszego w naszej gminnie konkursu na najpiękniejszy bukiet wykonany z okazji Święta Matki Bożej Zielnej, koncertował także zespół wokalny „Serenada”, który nie pierwszy już raz swoim śpiewem wzbogaca i upiększa różnorakie wydarzenia kulturalne, które odbywają się w naszej gminie.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »