To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze - Łuczyce 2018
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
09.07.2018.

W niedzielę 1 lipca br. na boisku sportowym w Łuczycach odbyły się kolejne już Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których rywalizowały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy. Były to jednostki: OSP Czulice, OSP Głęboka, OSP Goszcza, OSP Goszyce, OSP Karniów,OSP Łososkowice, OSP Skrzeszowice, OSP Maciejowice, OSP Marszowice, OSP Rawałowice oraz OSP Łuczyce – gospodarze tegorocznych zawodów.

Sędzią głównym zawodów był mł. brygadier Tomasz Januś z KM PSP w Krakowie, a sędzią technicznym brygadier Marek Rodak, także z KM PSP W Krakowie. Zawody w Łuczycach rozpoczął uroczysty przemarsz uczestniczących w nich jednostek OSP, który prowadził Komendant Gminny OSP Gminy Kocmyrzów- Luborzyca druh Andrzej Szwajca. Tak przemarszowi uczestników, jak i całym zawodom strażackim, towarzyszyła muzyka marszowa w wykonaniu połączonych strażackich orkiestr dętych z Goszczy i Skrzeszowic.
Rozpoczęcie rywalizacji naszych strażaków w Łuczycach poprzedziła prezentacja MDP OSP Łuczyce, która to drużyna 16 czerwca br. na zawodach w Wieliczce, po raz pierwszy w historii naszej gminy, wywalczyła tytuł Wicemistrza Województwa Małopolskiego. Po zaprezentowanym przez MDP OSP Łuczyce pokazowym pokonaniu toru przeszkód, do rywalizacji przystąpili ich starsi koledzy. Przypomnijmy w tym miejscu, iż strażackie zawody sportowo – pożarnicze rozgrywane są w dwu konkurencjach: sztafecie strażackiej i ćwiczeniach bojowych czyli tzw. „bojówce”. O ostatecznej klasyfikacji startujących zespołów decyduje łączny czas uzyskany przez poszczególne jednostki w obu ww. konkurencjach.
W tegorocznej edycji Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych najlepsi okazali się, podobnie jak miało to miejsce w latach 2011, 2013 i 2015 druhowie z OSP Skrzeszowice, którzy wyprzedzili druhów z OSP Łuczyce (II miejsce) i OSP Rawałowice (III miejsce). Zwycięska drużyna OSP Skrzeszowice wystąpiła w Łuczycach w następującym składzie: druh Paweł Kowalczyk- dowódca drużyny, druh Marcin Kowalczyk, druh Piotr Kowalczyk, druh Adam Przybyszewski, druh Patryk Karpiel, druh Zbigniew Machnik, druh Dominik Przybyszewski, druh Mateusz Dybał oraz druh Daniel Wąsowicz.
Nagrody zwycięzcom tegorocznych zawodów wręczał ich fundator Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Kocmyrzów- Luborzyca druh Marek Jamborski, wspólnie z Komendantem Gminnym OSP druhem Andrzejem Szwajcą. Nagrodami tymi były:specjalny puchar dla zwycięzców, druhów z OSP Skrzeszowice oraz nagrody finansowe dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w rozegranych zawodach.

 

Warto podkreślić, iż zawody sportowo – pożarnicze w Łuczycach zostały przygotowane w bardzo profesjonalny sposób i cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie przybyłych na boisko sportowe w Łuczycach mieszkańców naszej gminy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »