To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Rządowe wsparcie dla budowy szkoły w Karniowie.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
09.11.2017.

We wtorek 7 listopada br. w Urzędzie Gminy Kocmyrzów- Luborzyca Wojewoda Małopolski pan Piotr Ćwik przekazał na ręce Wójta Gminy pana Marka Jamborskiego promesę o dofinansowaniu realizacji zadania pn. „Budowa szkoły podstawowej w Karniowie – etap II” kwotą 1 177 302,00 zł, pochodzącą ze środków budżetu państwa. Decyzję o przyznaniu ww. środków finansowych dla gminy Kocmyrzów – Luborzyca podjęła Pani Beata Szydło – Prezes Rady Ministrów RP.

Wręczając dokument o dofinansowaniu budowy szkoły w Karniowie pan Wojewoda Piotr Ćwik powiedział m.in. „Mam nadzieję, że wsparcie przez Panią Premier środkami z budżetu państwa tej inwestycji wraz ze środkami pochodzącymi z budżetu gminy, przyczyni się do powstania nowoczesnego, w pełni wyposażonego obiektu szkolnego, który poprawi zarówno warunki nauczania uczniów, jak i pracy nauczycieli, a także przyczyni się do tego, ze dzieci będą mogły uczyć się w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Uważam, że ta oczekiwana przez lokalną społeczność inwestycja zasługuje na wsparcie jej realizacji środkami z budżetu państwa”. Kontynuując swoją wypowiedź pan Wojewoda podkreślił, że pozyskanie ww. wsparcia finansowego stało się możliwe dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy pana Marka Jamborskiego, które znacząco przyczyniło się do podjęcia wspólnych działań przez gminę Kocmyrzów – Luborzyca i Małopolski Urząd Wojewódzki i w efekcie przyniosło tak wymierny sukces.
Serdeczne słowa podziękowania za tę, tak pozytywną dla naszej gminy decyzję, skierowały do pana Wojewody pani Małgorzata Doniec – Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, pani Anna Szymczyk – Sierak – Dyrektor Centrum Zarządzania Edukacją, pani Aneta Zięcik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Karniowie oraz pan Wójt Marek Jamborski, który podkreślił, że: „…bez wsparcia, którego udzielił naszym działaniom pan Wojewoda sukces podjętych przez nas starań byłyby bardzo trudny, jeśli nie wręcz niemożliwy do osiągnięcia”.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »