To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Akcja "Zdrowożercy" - czas podsumowania.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
09.06.2017.

XXIX Sesja Rady Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, która odbyła się 2 czerwca br. rozpoczęła się w wyjątkowy sposób. Jej pierwszym punktem było bowiem podsumowanie akcji ”Zdrowożercy” oraz wręczenie nagród zwycięzcom gminnego konkursu pn. „Stwórz własny przepis kulinarny czyli Eksplozja zdrowia”. Przypomnijmy w tym miejscu, iż inicjatorem i organizatorem, tej jakże cennej i potrzebnej akcji była Komisja Planowania i Inicjatyw Społecznych Rady Gminy , a jej głównym celem promocja zdrowego stylu odżywiania i świadomości zagrożeń zdrowotnych, które niesie ze sobą spożywanie wysoko przetworzonej żywności. Akcja ta skierowana była szczególnie do naszych najmłodszych mieszkańców. W spotkaniu, na którym odbyło się jej podsumowanie uczestniczyli specjalnie zaproszeni Goście, którzy w sposób szczególny wsparli jej organizację. Byli to Pan Wojciech Szafrański – Prezes Zarządu Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, Pan Marek Jamborski – Wójt naszej gminy, Pan Piotr Serafin – Dyrektor OT Agencji Rynku Rolnego w Krakowie oraz Pani Bernarda Kozioł – Główny Dietetyk Szpitala im. Ludwika Rydygiera oraz Pani Barbara Ciryt – dziennikarka „Dziennika Polskiego” - patrona medialnego akcji.

Wspomniane już podsumowanie akcji ”Zdrowożercy” rozpoczęło wystąpienie radnej naszej gminy i jej głównej animatorki Pani Katarzyny Koneweckiej – Hołój, która przybliżyła obecnym na sesji jej cele oraz zakres podjętych działań, a więc cykl spotkań poświęconych tematyce zdrowego żywienia, zorganizowanych w placówkach oświatowych naszej gminy, a prowadzonych przez Panią Bernardę Kozioł oraz przebieg konkursu. „Stwórz własny przepis kulinarny czyli Eksplozja zdrowia”. Z kolei Pani B. Kozioł przedstawiła wszystkim obecnym szczegółowy regulamin wspomnianego konkursu oraz zasady pracy konkursowego jury.
Po tych wystąpieniach przyszedł czas na uhonorowanie jego zwycięzców. Jak wspomniała wcześniej Pani B. Kozioł jury postanowiło przyznać po dwie pierwsze, drugie i trzecie nagrody rzeczowe, których fundatorami byli Marszałek Województwa Małopolskiego, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca oraz Dyrektor OT Agencji Rynku Rolnego w Krakowie. Dodatkowo Pan Dyrektor Piotr Serafin ufundował wszystkim wyróżnionym w konkursie specjalne pojemniki ze wspaniałymi polskimi jabłkami. Zwycięzcami konkursu „Stwórz własny przepis kulinarny czyli Eksplozja zdrowia” zostali:

  • I miejsce: Nikola Szczałba - Szkoła Podstawowa Kocmyrzów I za ciasto z malinami
    Julia Gałązka - Szkoła Podstawowa Kocmyrzów I za sandacz „Julki”
  • II miejsce: Emilia Hołój, - Szkoła Podstawowa Kocmyrzów I za sałatkę kolorowe zdrowie
    Natalia Sowa - Szkoła Podstawowa Kocmyrzów I za koktajl
  • III miejsce: Dawid Gadzinowski - Szkoła Podstawowa w Goszczy za barszcz ukraiński
    Mikołaj Wnęk - Szkoła Podstawowa w Maciejowicach za koktajl bomba witaminowa

Nagrody Laureatom Konkursu wręczyli Pan Wojciech Szafrański – Prezes Zarządu Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, Pan Marek Jamborski – Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca oraz Pan Piotr Serafin – Dyrektor OT Agencji Rynku Rolnego w Krakowie
Z kolei organizatorzy akcji, a więc Komisja Planowania i Inicjatyw Społecznych Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca uhonorowała wszystkich sponsorów, patronów honorowych i medialnych specjalnymi dyplomami z podziękowaniem za aktywne i skuteczne włączenie się w organizację akcji „Zdrowożercy”. Dyplomy te wręczyli członkowie wspomnianej Komisji Panie Łucja Nagacz, Katarzyna Konewecka – Hołój oraz Pan Michał Gomółka.
W krótkich wystąpieniach, które nastąpiły po dekoracji Laureatów, obecni na spotkaniu Goście podkreślali znaczenie zorganizowanej przez naszych Radnych akcji dla rozwoju edukacji prozdrowotnej naszych mieszkańców, szczególnie zaś dzieci i młodzieży. Podsumowując ostatecznie akcję „Zdrowożercy”, jej animatorka Pani Katrzyna Konewecka – Hołój zapowiedział, że Komisja już przygotowuje się do organizacji kolejnej akcji prozdrowotnej w naszej gminie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »