To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


WYBORY PARLAMENTARNE 2007 W GMINIE KOCMYRZÓW-LUBORZYCA
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
26.10.2007.
WYNIKI WYBORÓW PARLAMENTARNYCH W GMINIE KOCMYRZÓW-LUBORZYCA Przyspieszone wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu RP, które odbyły się w niedzielę 21 października spotkały się podobnie jak i w całej Polsce z dużo większym zainteresowaniem niż wybory jakie miały miejsce w 2005 roku.
Średnia frekwencja wyborcza wyniosła w naszej gminie 47,17 % uprawnionych do głosowania. Przypomnijmy, że dwa lata temu wyniosła ona tylko 32,42%. Do urn wyborczych poszło w tegorocznych wyborach niemal 15 % więcej wyborców. Spośród 10 Obwodowych Komisji Wyborczych działających w naszej gminie najwyższą frekwencję zanotowano w OKW nr 6 (Dojazdów, Krzysztoforzyce) - 54,83%,OKW nr 2 (Wysiołek Luborzycki, Wola Luborzycka, Baranówka, Luborzyca) - 51,37% oraz OKW nr 9 (Kocmyrzów, Głęboka) - 51,12 %.
Najniższa natomiast frekwencja została odnotowana w OKW nr 3 (Marszowice, Sadowie, Goszcza) - 37,87% a także OKW nr 7 (Czulice, Karniów) - 38,22%.

W wyborach do Sejmu RP poszczególne Listy otrzymały w naszej gminie następującą liczbę głosów:
 • Lista nr 6 KW Prawo i Sprawiedliwość - 1976 głosów Lista nr 8 KW Platforma Obywatelska - 1370 głosów
 • Lista nr 10 KW Polskiego Stronnictwa Ludowego - 716 głosów
 • Lista nr 20 KW Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP - 302 głosy 
 • Lista nr 2 KW Polska Partia Pracy - 112 głosów 
 • Lista nr 15 KW Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej- 96 głosów 
 • Lista nr 3 KW Liga Polskich Rodzin - 38 głosów 
 • Lista nr 21 KW Partii Kobiet - 37 głosów

 W wyborach do Senatu RP poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

 • Cichoń Zbigniew - PiS - 1682 głosy
 • Długosz Leszek - PiS - 1625 głosów 
 • Legutko Ryszard - PiS - 1601 głosów 
 • Kramarczyk Andrzej- PiS - 1399 głosów 
 • Sepioł Janusz - PO - 1279 głosów 
 • Bisztyga Stanisław - PO - 1162 głosy 
 • Klimowicz Paweł - PO - 1017 głosów 
 • Schumacher Leszek - PSL - 866 głosów 
 • Wysocki Andrzej - PO - 855 głosów 
 • Rokita Robert - L i D - 549 głosów 
 • Sawka Henryk - L i D - 457 głosów 
 • Połcik Henryk - LPR - 197 głosów 
 • Pioterek Grzegorz - Bóg - Honor- Ojczyzna - 168 głosów

Wyborcy głosujący w naszej gminie w wyborach do Sejmu RP najczęściej oddawali głosy na listę Prawa i Sprawiedliwości. Także w wyborach do Senatu RP pierwsze cztery miejsca a więc i mandaty przypadłyby kandydatom PiS.
Wyniki wyborów w naszej gminie odbiegały od ostatecznych wyników w Okręgach Wyborczych nr 13 - wybory do Sejmu RP i nr 12 - wybory do Senatu RP, w skład których wchodziła Gmina Kocmyrzów-Luborzyca . W całym okręgu w wyborach do Sejmu RP zwyciężyła bowiem Platforma Obywatelska a nie Prawo i Sprawiedliwość . Także i wyniki wyborów do Senatu RP w naszej gminie różniły się od tych jakie zanotowano w całym Okręgu Wyborczym nr 12. Mandaty senatorskie przypadły trzem kandydatom PO a tylko 1 kandydatowi PiS.

 
« poprzedni artykuł