To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Przekaż 1% podatku i pomóż chorym dzieciom
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
12.02.2010.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% podatku na rehabilitację i leczenie dzieci z terenu naszej Gminy.

1. Twój 1% podatku może pomóc w leczeniu i rehabilitacji Szymona.
Szymon Nowicki jest pogodnym dzieckiem mimo swojej niepełnosprawności. Chłopiec ma porażenie mózgowe i padaczkę. Urodził się zdrowy ,gdy miał rok został zaszczepiony w wyniku czego nastąpiły ciężkie powikłania. Wydarzenie to zmieniło całe jego dzieciństwo w wielokrotne pobyty w szpitalach i ciągłą rehabilitację. Chłopiec mimo, że ma aktualnie 8 lat korzysta z pampersów i porusza się przy pomocy balkonika. . Ma problemy z mówieniem, nie umie czytać ani pisać .Jedynymi słowami wypowiadanymi przez chłopca są :”mama , tata, dzidzi, tu”. Szymon uczęszcza na rehabilitację i zajęcia logopedyczne, które przyczyniają się usprawnienia jego funkcjonowania w środowisku. Uwielbia się bawić piłką .Jego marzeniem i celem, do którego dąży jest móc grać w piłkę nożną. Obecnie jego zabawa polega na turlaniu piłki i przemieszczaniu się do niej na kolanach.
Rehabilitacja Szymona wymaga dużej pracy i wysiłku zarówno chłopca, jak i osób zaangażowanych w proces jego usprawniania. Dodatkowo wiąże się ona z dużymi kosztami i zapewnieniem odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego, który jest niezbędny w codziennym życiu osoby niepełnosprawnej.
Jeżeli chcesz pomóc Szymonowi, przekaż 1% podatku na konto:
Bank Pekso S. A. Warszawa 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Fundacja Dzieciom ”ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
O.P.P KRS :0000037904
z dopiskiem: Na leczenie i rehabilitację Szymona Nowickiego

2. Twój 1% podatku może pomóc niewidomemu Patrykowi.
Patryk urodził się 14.04.2009r.Urodził się w ciężkim stanie, miał problemy z oddychaniem i nie otwierał oczu. Stwierdzono wrodzony niedorozwój gałek ocznych ,niedosłuch ucha, wiotkość przepony. Lekarze orzekli ,że dziecko nigdy nie będzie widziało.
Dwa miesiące temu Patryk przeszedł operacje na wiotkość przepony w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
Następnym krokiem w leczeniu Patryka powinny być operacje protezowania oczodołów soczewkami samorozprężającymi typu expander. Jest to konieczne by jego czaszka prawidłowo rosła. Zabiegi te należy powtarzać kilka razy w roku. Koszt jednego zabiegu to 11 tyś zł i nie jest refundowany przez NFZ.
Patryk potrzebuje również kosztownej rehabilitacji gdyż jego rozwój psychoruchowy jest opóżniony. Pomimo poważnych wad, Patryk jest bardzo kochanym, wesołym i pogodnym chłopcem.
Jeżeli chcesz pomóc Patrykowi ,przekaż 1% podatku na leczenie Patryka.
W rocznym zeznaniu podatkowym należy podać:
-nazwę OPP : FUNDACJA DZIECIOM „Zdążyć z pomocą”
-numer KRS: 0000037904
-wnioskowaną kwotę
- w polu informacji uzupełniających przeznaczenie środków na konkretny cel:
„1% podatku dla Patryka Ćwik”

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »