To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga by zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje si pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Festyn Integracyjny w Luborzycy
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
14.09.2009.

W niedziel 13 wrzenia br. obok budynku Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Luborzycy odby si FESTYN INTEGRACYJNY, ktrego organizatorem bya "Sie Luborzyca" czyli Zwizek Organizacji Pozarzdowych dziaajcych na terenie naszej Gminy. Przypomnijmy w tym miejscu, i "Sie Luborzyca" tworz Stowarzyszenia Rodzin Kolpinga z Prus i Luborzycy, Stowarzyszenie Korona Pnocnego Krakowa, Stowarzyszenie "Szansa" dziaajce przy luborzyckim Gimnazjum oraz Stowarzyszenie Szk im. Jana Pawa II, ktre w naszej Gminie reprezentuje Szkoa Podstawowa z uczyc. Ponadto z "Sieci Luborzyca" blisko wsppracuje parafia w Wicawicach.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich, ktrzy przybyli na luborzycki Festyn liczne atrakcje w tym konkursy, prelekcje oraz bogat cz artystyczn. Mona wic byo wysucha koncertu orkiestry dtej "Kosynierzy" z Luborzycy, mini recitalu Dominiki Szlk i Mariki Zemeki (do niedawna jeszcze uczennic naszego Gimnazjum), zobaczy wystpy grupy tanecznej z Czulic, dziaajcej przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie - Luborzycy, pokazy taca w wykonaniu zawodowej pary tancerzy. Specjalny program sowno - muzyczny zaprezentoway rwnie dzieci ze Szkoy Podstawowej w uczycach. Spord licznych konkursw zorganizowanych dla uczestnikw Festynu warto szczegln uwag zwrci na konkurs powicony wiedzy o yciu i dziaalnoci p. Jana Pawa II w ktrym udzia wzio blisko 40 osb, a ktry przygotowali uczniowie i nauczyciele ze szkoy w uczycach. Uwag zebranych przykua take krtka prelekcja proboszcza parafii w Wicawicach, ksidza Ryszarda Honkisza powicona historii i przyszoci jednego z najstarszych i najsynniejszych szlakw pielgrzymkowych - "Szlaku witego Jakuba". Podczas Festynu wszyscy mieszkacy naszej Gminy, ktrzy zechcieli w nim uczestniczy mogli uzyska informacje o dziaalnoci organizacji pozarzdowych funkcjonujcych na terenie Gminy Kocmyrzw - Luborzyca na specjalnie przygotowanych przez te organizacje stoiskach promocyjnych. Swoj ofert wydawnicz przedstawio take Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie - Luborzycy. Obok mieszkacw naszej Gminy w luborzyckim Festynie udzia wzili take zaproszeni gocie, wrd ktrych byli min. Zastpca Wjta naszej Gminy pan Wiesaw Wjcik,Wiceprezes Zarzdu Stowarzeszenia Korona Pnocnego Krakowa pani Barbara Kawa, Sekretarz Zwizku Centralnego Dziea Kolpinga w Polsce pan Krzysztof Wolski, proboszczowie parafii w Luborzycy - ksidz Wadysaw Ulmaniec, Prusach - ksidz Bogusaw Zajc, Wicawicach - ksiadz Ryszard Honkisz. Na Festynie Integracyjnym w Luborzycy obecni byli take przedstawiciele Rady Gminy w osobach pani Doroty Adamczyk, pani Krystyny Adamskiej oraz pana Leszka Kaczmarczyka.


Zdjcia: Robert Adamski

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »