To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Dożynki Powiatowe w Skale
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
26.08.2009.
W niedzielę 23 sierpnia br. już po raz jedenasty odbyły się Dożynki Powiatu Krakowskiego. Naszą Gminę reprezentowało w Skale Koło Gospodyń Wiejskich z Dojazdowa. Koło z Dojazdowa przygotowało na tegoroczne Dożynki Powiatowe nie tylko tradycyjny wieniec dożynkowy ale i wspaniałe stoisko na którym znalazły się najpiękniejsze płody rolne naszej Gminy. Ponadto dojazdowskie KGW zaprezentowało również wspaniałe wypieki przygotowane przez jego członkinie. Na stoisku dostępne były również liczne materiały i publikacje promujące naszą Gminę, przygotowane przez Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie - Luborzycy. Warto podkreślić, iż w zgodnej opinii wielu uczestników dożynek, stoisko to było jednym z najbardziej efektownych i przyciągających uwagę spośród wszystkich zaprezentowanych w Skale. Wraz z paniami z Koła Gospodyń naszą Gminę w Skale reprezentowali Zastępca Wójta Gminy pan Wiesław Wójcik oraz radny pan Władysław Zięciak. W tegorocznym powiatowym Konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, zwyciężył wieniec wykonany przez KGW z Maszkowa (Gmina Iwanowice) a przygotowany przez Koło z Dojazdowa wieniec otrzymał wyróżnienie od konkursowego jury. Podczas Dożynek w Skale, władze Powiatu Krakowskiego wzorem lat ubiegłych uhonorowały wyróżnieniami i nagrodami najlepszych rolników Powiatu Krakowskiego. Wśród wyróżnionych byli także przedstawiciele naszej Gminy - Państwo Agnieszka i Mariusz Doniec z Marszowic. Wspomnianą nagrodę z rąk Wicestarosty Powiatu Krakowskiego pana A. Furmanika oraz Zastępcy Przewodniczącego Rady Powiatu pana P. Goraja odebrała obecna na uroczystościach dożynkowych w Skale pani Agnieszka Doniec.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »