To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Goszczy
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
07.07.2009.
W niedzielę 5 lipca br. odbyły się na boisku sportowym w Goszczy, tradycyjne już   zawody sportowo – pożarnicze w których uczestniczyło 11 jednostek OSP działających na terenie naszej Gminy. W zawodach wzięli udział strażacy z Czulic, Głębokiej, Goszyc, Goszczy, Karniowa, Łuczyc, Łososkowic, Skrzeszowic, Maciejowic, Marszowic i Rawałowic.
Na sportowych obiektach w Goszczy rywalizowały także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, działające przy jednostkach OSP. W tym roku w zawodach MDP uczestniczyli młodzi strażacy z Czulic, Karniowa, Goszyc i Goszczy. Ponadto publiczności, licznie przybyłej do Goszczy swoje umiejętności zaprezentowała jedyna w naszej Gminie dziewczęca drużyna strażacka działająca przy OSP Goszcza.

Zawody w Goszczy rozpoczął uroczysty przemarsz wszystkich uczestniczących w imprezie jednostek OSP, który prowadził Komendant Gminny OSP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca pan Andrzej Szwajca a któremu  towarzyszyła  marszowa muzyka w wykonaniu orkiestr strażackich „TON” z Goszczy i „Skrzeszowianka” ze Skrzeszowic.
  Uroczystego otwarcia tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo - Pożarniczych dokonał Prezes Oddziału Gminnego ZOSP a zarazem Wójt Gminy pan Marek Jamborski.
 Przypomnijmy w tym miejscu, że strażackie zawody sportowo-pożarnicze składają się z dwu konkurencji : sztafety strażackiej i ćwiczenia bojowego czyli tzw. „bojówki” . O ostatecznej kolejności decyduje łączny czas uzyskany przez poszczególne jednostki w obu konkurencjach.
 Tegorocznym zwycięzcom Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych została drużyna OSP Marszowice, drugie miejsce zajęli strażacy z OSP w Karniowie a trzecie OSP Czulice.
 W rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pierwsze miejsce zdobyła MDP  z Goszyc, wyprzedzając MDP z Czulic       (II miejsce) i Goszczy (III miejsce).
 Zwycięska drużyna  młodych strażaków z Goszyc będzie reprezentować Gminę Kocmyrzów-Luborzyca na Powiatowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych, które odbędą się w sierpniu tego roku w Słomnikach.  
 Po oficjalnym ogłoszeniu ostatecznych wyników zawodów w Goszczy, przez głównego sędziego zawodów młodszego brygadiera Waldemara Cholewę z KM PSP w Krakowie, odbyła  się uroczystość wręczenia nagród ich zwycięzcom, których fundatorem był Prezes Zarządu Gminnego ZOSP pan Marek Jamborski. Nagrody wśród których był min. wyjątkowo okazały puchar dla zwycięskiej drużyny OSP Marszowice wręczał ich fundator pan Marek Jamborski wraz   z Komendantem Gminnym OSP panem Andrzejem Szwajcą oraz Zastępcą Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie st. kapitanem Stanisławem Nowakiem.
Warto w tym miejscu dodać,iż specjalną nagrodą uhonorowana została także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt   z Goszczy.
  Zawody sportowo-pożarnicze w Goszczy zgromadziły wyjątkowo liczną publiczność, wśród której znaleźli się także radni Powiatu Krakowskiego panowie Włodzimierz Okrajek i Andrzej Osiniak, Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca pani Małgorzata Doniec, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie st. kapitan Stanisław Nowak, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatu Krakowskiego ZOSP RP pan Jerzy Stopa, Komendant Komisariatu Policji w Słomnikach podkomisarz Marek Kowalik   oraz Radni i Sołtysi naszej Gminy.
 Podsumowując tegoroczne zawody w Goszczy warto podkreślić, zarówno bardzo dobrą atmosferę w jakiej one przebiegały jak i ich znakomitą organizację, za którą szczególne słowa uznania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak sprawnego ich przebiegu, a w szczególności ich  gospodarzom strażakom z jednostki OSP w Goszczy z panem  Prezesem  Henrykiem Dutkiewiczem na czele.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »