To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Nie chcą podpisywać umów, zapłacą więcej za wywóz śmieci.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
25.06.2009.

Radni Gminy Kocmyrzów - Luborzyca uchwalili maksymalne stawki za odbiór odpadów komunalnych dla osób uchylających się od zawierania umów.

W tej gminie właściciele posesji, niemający spisanych porozumień z jedną z firm wywozowych, stanowią zaledwie trzy procent. Jednak Rada Gminy zobowiązana jest do ustanowienia takich opłat. Wyniosą one: za opróżnianie pojemnika o pojemności 60 litrów - 25 zł (gdyby zawarli umowę np.z MPO, to płaciliby 17,99 zł), 120 litrów - 32 złote (21 zł), 240 litrów - 55 złotych (37,80 zł), 1100 litrów - 110 zł. Za wywóz metra sześciennego z szamb - 35 zł (firmy pobierają od 12 do 16 zł, jedynie MPO ma stawki w granicach 40 zł). Do podanych stawek należy doliczyć 7-procentowy VAT.

Sołtysi i radni skarżyli się, że nie pod wszystkie posesje samochody odbierające śmieci mogą dojechać. Są przypadki, że mieszkańcy mają umowy i chcą płacić, ale nie mogą oddawać śmieci. - Musimy się temu dokładnie przyjrzeć, bo trudno obciążać karą osoby, które nie płaca nie ze swojej winy - zapowiedziała przewodnicząca RG Małgorzata Doniec.

EKT

Dziennik Polski - Kronika Krakowska 25.06.2009 r.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »