To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga by zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje si pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


III Bieg Pocztyliona w naszej gminie.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
11.09.2018.

W sobot 8 wrzenia br. przez nasz gmin przebiega sztafeta III Biegu Pocztyliona, ktrego trasa prowadzi przez Gdask, Lublin, Krakw, Wilno, Grodno a do Wiednia. Patronat nad t czci trasy biegu, ktra przebiegaa przez nasz gmin sprawowa Wjt Gminy pan Marek Jamborski. Ju od granicy naszej gminy z gmin Koniusza, nasi mieszkacy wczyli si do wsplnego biegu, ktrego pierwsza cz trasy prowadzia pod Pomnik Polegym za Ojczyzn w Luborzycy. Uczestnikw III Biegu Pocztyliona, w imieniu Samorzdu Gminy, powitaa Przewodniczca Rady pani Magorzata Doniec oraz Radna pani Katarzyna Konewecka – Hoj.

Pod luborzyckim Pomnik Polegym za Ojczyzn uczestnicy biegu wraz z przedstawicielami naszego Samorzdu oraz mieszkacami gminy zoyli wizank kwiatw i zapalili symboliczne znicze.
Po oddaniu symbolicznego hodu mieszkacom naszej gminy, ktrzy oddali swoje ycie w walce o woln Polsk sztafeta udaa si pod siedzib naszego Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Baranwce. Tam, zarwno na biegaczy, jak i na mieszkacw naszej gminy, ktrzy w sobot wzili udzia w tym wydarzeniu czekao szereg imprez towarzyszcych III Biegowi Pocztyliona. Byy wic wystpy zespou tanecznego pod kierunkiem pana Kazimierza Cygana, ktry tak bardzo spodoba si uczestnikom biegu, i z wielk chci przyczyli si do tanecznych popisw jego czonkw. Rwnie wielkie wraenie wywar na wszystkich obecnych w sobot w Baranwce wystp zespou naszych cheerleaderek. Dla dzieci przygotowany zosta konkurs plastyczny na projekt nowego znaczka pocztowego, a wszyscy zainteresowani mogli zobaczy wystaw plenerow powicon historii Poczty Polskiej oraz wystaw dawnych strojw jej pracownikw.
Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga z Luborzycy zadbao o przygotowanie dla wszystkich poczstunku i w znaczcy wsparo organizacj tego wyjtkowego wydarzenia. Z kolei nad bezpieczestwem uczestnikw biegu czuwali druhowie z OSP w Czulicach.
Wspaniaym zakoczeniem sobotniej imprezy byo wsplne, uroczyste zasadzenie pamitkowego drzewka przez uczestnikw biegu i mieszkacw gminy Kocmyrzw-Luborzyca.

 
nastpny artyku »