To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga by zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje si pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Warsztaty Zdrowia dla Kobiet
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
20.08.2018.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Ksztatowanie wiadomoci zdrowotnej kobiet w wieku 50 – 69 lat w zakresie profilaktyki raka piersi” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewdztwa Maopolskiego na lata 2014 – 2020.

17 sierpnia 2018 r. w Centrum Kultury i Promocji w Baranwce odbyy si „Warsztaty Zdrowia dla Kobiet” w ramach ww. projektu realizowanego przez Centrum Medyczne „Maszachaba”, w ktrym uczestniczyy panie, mieszkanki naszej gminy, urodzone w latach 1968-1949.

W programie warsztatw znalazy si m.in. wykady na temat profilaktyki nowotworowej prowadzone przez lekarza i poon, wykad na temat zdrowych nawykw ywieniowych, nauka techniki samobadania piersi na fantomach, projekcja krtkich filmw o tematyce dotyczcej profilaktyki raka piersi oraz inne rodzaje dziaa prozdrowotnych, takie jak: instrukta pierwszej pomocy przedmedycznej, analiza skadu ciaa. W tej czci pitkowych „Warsztatw Zdrowia dla Kobiet” uczestniczyo ponad 48 pa, mieszkanek naszej gminy. Panie te skorzystay rwnie z bezpatnych bada USG tarczycy.
W drugiej czci spotkania w Baranwce, organizatorzy zapewnili jego uczestniczkom moliwo przeprowadzenia bezpatnych bada mammograficznych, z ktrych skorzystao 72 naszych mieszkanek.
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »