To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Budowa sieci światłowodowej w naszej gminie.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
06.08.2018.

W ubiegłym tygodniu, w sali obrad Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca odbyło się spotkanie samorządu naszej gminy z przedstawicieli firmy NaszaSiec.NET Kraków. Przypomnijmy w tym miejscu, iż jest to firma, która planuje wykonać i objąć zasięgiem sieci światłowodowej gospodarstwa domowe, przedsiębiorców, oraz placówki oświatowe i użyteczności publicznej w naszej Gminie.

Podczas spotkania, przedstawiciele firmy NaszaSiec.NET Kraków przedstawili wstępne projekty sieci wraz z mapami jej przebiegu. Omówione zostały również ewentualne problemy jakie mogą powstać podczas jej budowy, ze szczególnym uwzględnieniem terenów kolejowych i przejściem przez nie.
Przedstawiciele firmy odpowiadali także na zadawane im pytania. Większość z nich dotyczyła terminów uruchomienia sieci w poszczególnych miejscowościach, stosowanej technologii, dostępnych prędkości przesyłania danych, sposobu przyłączania domów oraz infrastruktury, która będzie wykorzystywana do tego przedsięwzięcia.
Z przedstawionych informacji wynika, że rozpoczęcie budowy sieci nastąpi jeszcze w tym miesiącu, sieć będzie rozprowadzana w 90% po słupach energetycznych, a pozostałe 10 % stanowić będą słupy oświetleniowe i inna infrastruktura. W miejscach gdzie będzie to konieczne będą dobudowywane dodatkowe słupy, pozwalające łączyć kolejne segmenty sieci.
W trakcie spotkania padła także istotna sugestia ze strony przedstawicieli firmy, aby osoby nowo osiedlające się w naszej Gminie, zadbały podczas budowy domu o ułożenie obok przyłącza elektrycznego dodatkowo rury RHDPE fi 32x2,9mm., do słupa elektrycznego, tak aby w przyszłości wykorzystać ją do zrealizowania przyłącza światłowodowego ziemią.

Dla mieszkańców Gminy pod adresem kocmyrzow.swiatlowodem.eu firma uruchomiła także dedykowaną stronę wizytówkę, dzięki której można zapoznać się z ofertą, złożyć chęć przyłączenia do sieci, można też umówić spotkanie z opiekunem klienta w swoim domu oraz uzyskać dodatkowe szczegółowe informacje.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »