To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Sukces młodych strażaków z Łuczyc.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
19.06.2018.

W sobotę 16 czerwca br. odbyły się w Wieliczce VI Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo- Pożarnicze. Zostały one przeprowadzone, zgodnie z międzynarodowymi przepisami, zawartymi w Regulaminie CT i F. W tegorocznych zawodach łącznie uczestniczyło 35 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Województwa Małopolskiego, w tym:17 MDP OSP dziewcząt oraz 18 MDP OSP chłopców, które rywalizowały o miano najlepszej MDP Małopolski. Zawody w Wieliczce rozegnane zostały w dwu konkurencjach: ćwiczenie bojowe CTIF oraz sztafeta pożarnicza CTIF.

Przypomnijmy w tym miejscu, iż biorące udział w zawodach zespoły to Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które w ubiegłym roku okazały się być najlepsze w zawodach przeprowadzonych na szczeblu powiatowym. Powiat Krakowski, w kategorii drużyn chłopców, reprezentowany był w Wieliczce przez MDP OSP Łuczyce, drużynę która zwyciężyła w zawodach powiatowych w Nawojowej Górze we wrześniu 2017 roku.
W rozegranych w Wieliczce, VI Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych, MDP OSP Łuczyce wystąpiła w następującym składzie: Marcin Łach, Filip Ibek, Szymon Gałązkiewicz, Patrycja Sienko, Julia Kućka, Estera Rymaszewska, Patryk Dziura, Krystian Gas, Piotr Ślusarczyk, Antoni Toborek, Arkadiusz Węzioł. Opiekunem drużyny z Łuczyc był druh Paweł Łach, Naczelnik OSP Łuczyce.
Występ młodych strażaków z Łuczyc, reprezentujących Powiat Krakowski,a przede wszystkim naszą gminę - gminę Kocmyrzów-Luborzyca, zakończył się wspaniałym sukcesem.
Po emocjonujące, ale i wyczerpującej rywalizacji, MDP OSP Łuczyce zajęła II miejsce w zawodach, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Małopolski.
Nagrody i honorowe dyplomy najlepszym w Małopolsce Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym OSP , w tym MDP OSP Łuczyce, wręczyli przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz Burmistrz Wieliczki pan Artur Kozioł, a jako pierwszy gratulacje złożył młodym obecny na zawodach Komendant Gminny ZOSP RP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca druh Andrzej Szwajca.
Młodym druhom z Łuczyc oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu, życząc równocześnie dalszych, równie znaczących sukcesów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »