To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


XX Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych w Więcławicach
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
13.06.2018.
W dniu 10 czerwca 2018 r. odbył się w amfiteatrze w Więcławicach XX Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych, będący zarazem 60 - tym Konkursem Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej. Tradycyjnie już Festiwal w Więcławicach przeprowadzony został w trzech kategoriach: orkiestry małe do 22 osób, średnie od 23 do 32 osób i duże powyżej 33 osób. Konkursowe jury oceniało m.in. technikę gry, rytmikę, prezencję oraz współpracę dyrygenta z orkiestrą. Poziom artystyczny tegorocznego Festiwalu był, podobnie jak w latach ubiegłych bardzo wysoki, stąd też Jury stanęło przed wyjątkowo trudnym zadaniem.

W tegorocznej XX edycji Festiwalu gminę Kocmyrzów – Luborzyca reprezentowały trzy orkiestry dęte:„Kosynierzy” Luborzyca ( kategoria orkiestry duże) oraz „Skrzeszowianka” ze Skrzeszowic i „TON” z Goszczy, które wystąpiły w kategorii orkiestr małych.
Podobnie jak i występy naszych orkiestr w poprzednich edycjach Festiwalu w Więcławicach, także i w tym roku nasi muzycy osiągnęli znaczące sukcesy.
I tak Orkiestra Dęta „Kosynierzy” występująca w kategorii orkiestr dużych zajęła w konkursie II miejsce, natomiast Orkiestra Dęta OSP Skrzeszowice „Skrzeszowianka” została sklasyfikowana na III miejscu w kategorii orkiestr małych.

Naszym muzykom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych prób, które zaowocują kolejnymi sukcesami.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »