To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga by zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje si pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Akcja "Zdrowooczni" - czas podsumowania
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
04.06.2018.

XL Sesja Rady Gminy Kocmyrzw-Luborzyca, ktra odbya si 29 maja br. rozpocza si w wyjtkowy sposb. Jej pierwszym punktem byo bowiem podsumowanie akcji „Zdrowooczni” oraz wrczenie nagrd zwycizcom gminnego konkursu plastycznego pn. „Namaluj obraz – Harmonia barw i ksztatw”. Przypomnijmy w tym miejscu, i inicjatorem i organizatorem, tej jake cennej i potrzebnej akcji, bya Komisja Planowania i Inicjatyw Spoecznych Rady Gminy, a jej gwnym celem bya profilaktyka zdrowia oczu dzieci, przez uwiadomienie dzieciom skutkw wielogodzinnego uytkowania komputera, ogldania telewizji i innych odbiornikw multimedialnych. Posumowania tegorocznej akcji profilaktyki zdrowotnej dokonaa jej gwna inicjatorka radna, pani Katarzyna Konewecka – Hoj.

Nastpnie nastpio uroczyste wrczenie nagrd zwycizcom konkursu plastycznego „Namaluj obraz – Harmonia barw i ksztatw”, na ktry nadesano kilkadziesit prac z wikszoci placwek owiatowych dziaajcych na terenie naszej gminy. Wyboru najlepszych prac dokonao konkursowe jury, w skad ktrego wchodzili przedstawiciele Oddziau Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana eromskiego SP ZOZ w Krakowie – Nowej Hucie wraz z jego ordynatorem dr nauk med. pani Magorzat Wo oraz przedstawiciele WK Optyk Wiesaw Koczorowski. Jury, zgodnie z regulaminem, przyznao nagrody w dwu kategoriach wiekowych, uczniw klas 0 – III oraz uczniw klas IV – VII. W kategorii klas 0 – III laureatami zostali:

  • I miejsce - Wiktor Mazurek - Szkoa Podstawowa w Goszczy
  • II miejsce - Daria Tomczyk - Szkoa Podstawowa w Maciejowicach
  • III miejsce - Milena Krejcza - Szkoa Podstawowa w Goszczy

W kategorii klas IV – VII :

  • I miejsce Justyna Jungiewicz - Szkoa Podstawowa w Goszczy
  • II miejsce Natalia Pak - Szkoa Podstawowa w Goszycach
  • III miejsce Hanna Jungiewicz - Szkoa Podstawowa w Goszczy

Zwycizcom konkursu plastycznego„Namaluj obraz – Harmonia barw i ksztatw” nagrody wrczyli pani dr n. med. Magorzata Wo oraz pani Beata Wachulec - WK Optyk Wiesaw Koczorowski.
Po zakoczonej uroczystoci, Wjt Gminy pan Marek Jamborski, w krtkim wystpieniu podzikowaa wszystkim, ktrzy zaangaowali si w tegoroczn akcj „Zdrowooczni”.

Wszystkim Laureatom Konkursu skadamy w tym miejscu serdeczne gratulacje, a organizatorom tegorocznej, kolejnej ju akcji, ktrej celem bya promocja zdrowia, zwaszcza wrd najmodszych mieszkacw naszej gminy, dzikujemy i yczymy dalszej wytrwaoci w prowadzonej przez nich dziaalnoci.

Zdjcia: Jacek Kaczmarczyk

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »