To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Reporter kanadyjskiego radia poznaje naszą gminę.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
22.05.2018.
16 maja br. w naszej gminie gościł pan Frank Desoer, reporter francuskojęzycznego CBC Radio-Canada, który przyjechał do naszego kraju aby poznać życie społeczne, kulturalne i polityczne społeczeństwa polskiego.

Na trasie jego podróży znalazła się także gmina Kocmyrzów – Luborzyca. Podczas pobytu w naszej gminie pan Frank Desoer spotkał się z Wójtem Gminy panem Markiem Jamborskim. Podczas udzielonego wywiadu rozmawiano o szerokim spektrum spraw, począwszy od charakterystyki naszej gminy, poprzez jej rozwój społeczno – gospodarczy aż po znaczenie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Rozmowa dotyczyła także kwestii związanych z przemianami cywilizacyjnymi, które dokonały się w ostatnim dwudziestoleciu. Po udzielonym przez pana Wójta wywiadzie pan Frank Desoer spotkał się również z panem Robertem Prusakiem – Prezesem Stowarzyszenia Rodzina „Kolpinga” w Luborzycy, a także z jednym naszym mieszkańców, którzy zaprezentował mu swoje gospodarstwo rolne.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »