To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Wysoka ocena Gminy Kocmyrzów-Luborzyca!
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
16.03.2018.

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca otrzymała bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+.
Pre-rating to wstępna ocena analizy kondycji i wiarygodności finansowej jednostki samorządu. Ocena na poziomie inwestycyjnym oznacza bardzo dobry stan finansów publicznych.

Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego dr hab. Paweł Śliwiński, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w piśmie skierowanym do Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca informuje:
"Spośród 2792 jednostek samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez Państwa. Jest to dowodem, iż w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzacie Państwo środkami publicznymi w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych.”

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego przez agencję ratingową INC Rating Sp. z o. o. z Poznania na podstawie sprawozdań finansowych przesyłanych przez jednostki samorządu terytorialnego do Ministerstwa Finansów w latach 2013-2017. INC Rating działa jako agencja ratingowa na obszarze Polski oraz Unii Europejskiej. Podlega nadzorowi przez Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »