To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Podpisanie umowy partnerskiej dwudziestu sześciu gmin małopolskich w Baranówce.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
06.11.2017.

W poniedziałek 6 listopada br. w sali konferencyjnej Centrum Kultury i Promocji naszej gminy odbyło się spotkanie Wójtów i Burmistrzów dwudziestu sześciu gmin małopolskich, podczas którego podpisana została umowa partnerska dotycząca wspólnej realizacji Projekt pod nazwą „Partnerski Projekt Budowy Instalacji Odnawialnych Źródeł Energii dla Gmin Województwa Małopolskiego”. Liderem tego przedsięwzięcia został Wójt Gminy Kocmyrzów Luborzyca pan Marek Jamborski.

Ta wspólna inicjatywa Jednostek Samorządu Terytorialnego związana jest ze zmniejszeniem emisji CO2 oraz redukcji pyłów PM10, PM2,5. Dzięki wybudowaniu instalacji OZE u mieszkańców Gmin oraz na budynkach Użyteczności Publicznej obejmujących instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, powietrzne pompy ciepła oraz kotły na biomasę uda się osiągnąć wymierne korzyści w postaci poprawy jakości powietrza oraz redukcji dwutlenku węgla.
Porozumienie w Baranówce, dotyczące realizacji ww. Projektu podpisali Wójtowie i Burmistrzowie gmin: Kocmyrzów – Luborzyca, Sułoszowa, Szczurowa, Gnojnik, Michałowice, Zielonki, Igołomia – Wawrzeńczyce, Pałecznica, Proszowice, Poronin, Wojnicz, Gmina Bochnia, Miasto Bochnia, Nowe Brzesko, Koszyce, Słomniki, Jerzmanowice – Przeginia, Skała, Oświęcim, Dębno, Iwanowice, Wielka Wieś, Koniusza, Radziemice, Bukowina Tatrzańska, Drwinia.
Spotkanie w Baranówce rozpoczęło uroczyste powitanie przybyłych Gości przez Wójta naszej gminy pana Marka Jamborskiego oraz głównego koordynatora Projektu ze strony Lidera panią Agnieszkę Kozłowską.
Następnie obecni na spotkaniu Wójtowie i Burmistrzowie zapoznali się z prezentacją multimedialną zawierającą najważniejsze informacje dotyczące Projektu. Wśród tych informacji szczególnie istotny jest fakt, iż gospodarstwa domowe biorące udział w Projekcie przeszły weryfikację techniczną możliwości budowy wybranej przez siebie instalacji OZE. Stąd też wskaźniki redukcji CO2 wynikają ze stanu faktycznego, a nie przyjętych teoretycznie założeń.
Procentowy rozkład zainteresowania mieszkańców poszczególnymi Odnawialnymi Źródłami Energii: kolektory słoneczne - 21%, instalacje fotowoltaiczne - 60%, pompy ciepła - 13%, kotły pelletowe – 6%.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »