To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga by zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje si pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Akcja "Zwalniam przy szkole" - edycja II
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
03.10.2017.

W poniedziaek 25 wrzenia br. na terenie naszej gminy, ju po raz drugi przeprowadzona zostaa w naszej gminie akcja „Zwalniam przy szkole”. Jej organizatorami byli, tak jak i w roku ubiegym radni naszej Gminy. Jej gwnym celem byo zwrcenie uwagi kierowcom na konieczno zachowania szczeglnej ostronoci podczas jazdy w okolicach placwek owiatowych (szkoy, przedszkole). W ramach akcji w pobliu szk w Luborzycy i Goszycach zorganizowane zostay nietypowe punkty kontroli kierowcw, w skad ktrych obok policjantw wchodzili uczniowie szk podstawowych specjalnie ucharakteryzowani na ofiary wypadkw drogowych. Nagradzali oni prawidowo jadcych kierowcw specjalnymi zapachami do samochodu, ktre ufundowaa firma „VIBROBET”, natomiast osoby amice przepisy ruchu drogowego „karali” symbolicznymi rzgami, przygotowanymi wsplnie z paniami dziaajcymi w „Klubiku Babci i Wnuczka”. W tym roku w akcji udzia wzili uczniowie szk podstawowych z Luborzycy, Goszyc, Karniowa, Kocmyrzowa oraz uczyc.

O lokalizacji jake nietypowych punktw kontroli zadecydowaa Komenda Powiatowa Policji w Krakowie, kierujc si potrzeb zapewnienia cakowitego bezpieczestwa biorcym w niej udzia uczniom. Pomysodawczyni akcji – radna Gminy Katarzyna Koneweckab-Hoj oceniajc tegoroczn edycj, wyrazia opini: „Bardzo nas cieszy, e akcja, daa taki oddwik. Droga powiatowa w Luborzycy, przy ktrej znajduje si najwikszy w gminie kompleks edukacyjny, do ktrego uczszczaj dzieci ze szkoy podstawowej, modzie z klas gimnazjalnych oraz przedszkolaki jest bardzo ruchliwa i niebezpieczna ze wzgldu na liczne skrzyowania z drogami gminnymi i duy ruch samochodowy. Akcja „Zwolnij przy szkole” to swoiste dopenienie stara naszego samorzdu o popraw stanu bezpieczestwa na tym odcinku drogi. Jestemy zdania, e coroczne naganianie problemu bezpieczestwa dzieci na drogach ma gboki sens i ostatecznie przyniesie pozytywne efekty. Liczymy, e zaplanowana przez powiat modernizacja tego miejsca i nowe rozwizania oznakowania drogowego zostan jeszcze w tym roku zrealizowane. Podobnie jak i w roku ubiegym, take i teraz moglimy liczy na media, ktre wspieraj tego typu inicjatywy, jak podjta przez nas akcja. Relacje z niej moglimy, w tym roku zobaczy w TVP Krakw, Polsat News, a w Radiu Krakw posucha wypowiedzi dzieci biorcych w niej udzia. Ponadto reporta z naszej akcji zostanie. W najbliszym czasie wyemitowany w programie „Jed Bezpiecznie", realizowanym przez Maopolski Orodek Ruchu Drogowego.
Z kolei oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie st. aspirant Barbara Szczerba stwierdzia , e: "Akcja „Zwalniam przy szkole”,to akcja, ktra w bardzo istotny sposb zwraca uwag na problem bezpieczestwa drogowego, szczeglne za w kontekcie zagroe na jakie naraeni s uczniowie udajcy si do szkoy lub te z niej wracajcy. Realistyczna charakteryzacja dzieci uczestniczcych w akcji, jako ofiar wypadku drogowego, stanowi wany element oddziaywania psychologicznego, uwiadamiajcego kierowcom moliwe skutki ich nieprawidowych zachowa na drodze”
Organizacj tegorocznej II edycji akcji „Zwalniam przy szkole” wspary wadze Gminy Kocmyrzw- Luborzyca, Sejmik Wojewdztwa Maopolskiego, Powiat Krakowski, Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. Maopolski Orodek Ruchu Drogowego, Telewizja i Radio Krakw, a take firma „Vibrobet”.
Dopenieniem poniedziakowej akcji jest konkurs plastyczny przeznaczony dla uczniw szk podstawowych, dziaajcych na terenie gminy Kocmyrzw-Luborzyca, o ktrego wynikach poinformujemy Pastwa w kolejnym wydaniu „Wiadomoci Lokalnych”

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »