To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Łuczyc najlepsza w Powiecie Krakowskim.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
06.09.2017.
W sobotę 2 września 2017 roku, na boisku sportowym LKS „Górzanka” w Nawojowej Górze (gmina Krzeszowice), odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Tegoroczne zawody zostały po raz pierwszy rozegrane zgodnie z międzynarodowymi przepisami CTIF, co w przyszłości pozwoli naszym młodym strażakom brać udział w zawodach o charakterze międzynarodowym. Zawody w Nawojowej Górze rozegnane zostały w dwu konkurencjach: ćwiczenie bojowe CTIF oraz sztafeta pożarnicza CTIF. Komisja sędziowska składała się z przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, a Sędzią Głównym był mł. bryg. Arkadiusz Kielin. Wzięło w nich udział 13 MDP chłopców oraz 7 MDP dziewcząt, reprezentujących gminy powiatu krakowskiego.

Gminę Kocmyrzów-Luborzyca w zawodach drużyn chłopców reprezentowała MDP działająca przy OSP Łuczyce w składzie: Patryk Gorczyca, Marcin Łach, Szymon Gałązkiewicz, Filip Ibek, Bogusz Kowacki, Arkadiusz Węzioł, Julia Kućka, Estera Rymaszewska, Patryk Dziura, Patrycja Sieńko. Ich opiekunami byli druhowie Paweł Łach i Michał Łach. Start MDP OSP Łuczyce w tegorocznych, VIII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, zakończył się ogromnym sukcesem młodych druhów z Łuczyc, bowiem to dzięki nim, po raz pierwszy w historii gmina Kocmyrzów-Luborzyca wygrała strażackie zawody powiatowe MDP. Sukces MDP OSP Łuczyce jest tym większy, iż, po raz pierwszy zawody przeprowadzono według nowego regulaminu CTIF, który znacznie różni się od dotychczasowych przepisów obowiązujących na zawodach tego typu. Wymaga on od zawodników nie tylko sprytu, szybkości i koncentracji, ale także precyzji w obu rozgrywanych konkurencjach, zarówno bojowej jak i sztafecie pożarniczej.
Serdecznie gratulujemy młodzieży, a także opiekunom drużyny z Łuczyc wspaniałego sukcesu, szczególnie, że przygotowania do udziału w zawodach organizowanych według nowych zasad wymagały od nich wiele trudu i poświęcenia. Młodzi druhowie kolejny już raz pokazali niezłomnego ducha walki i udowodnili, że nawet nowy tor z systemu CTIF nie jest dla nich żadną przeszkodą.

Niebawem przed młodymi strażakami z Łuczyc stanie kolejne wyzwanie, bowiem to oni reprezentować będą Powiat Krakowski na Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych.
Gratulując zwycięstwa, życzymy Im kolejnych sukcesów, które będą promowały Gminę Kocmyrzów-Luborzyca.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »