To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Dożynki Powiatu Krakowskiego
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
01.09.2017.

W niedzielę 27 sierpnia br. w Sułoszowej odbyły się XVII już Dożynki Powiatu Krakowskiego. Naszą gminę na powiatowych uroczystościach dożynkowych reprezentowało w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich z Luborzycy. W Sułoszowej obecne więc były panie: Jadwiga Walczak, Anna Kramarz, Grażyna Walczak z KGW Luborzyca wraz ze wspierającymi je paniami: Stanisławą Musiał i Jadwigą Maj z Karniowa oraz Ewą Kłapcia z Maciejowic. Wraz z „naszymi gospodyniami” na Dożynkach Powiatu Krakowskiego obecna była także Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów – Luborzyca pani Małgorzata Doniec.

Przygotowane przez Koło Gospodyń z Luborzycy, specjalnie na powiatowe dożynki, stoisko promujące naszą gminę a zwłaszcza jej tradycje kulinarne, cieszyło się wielkim zainteresowaniem uczestników i gości tegorocznych Dożynek, wśród których był m.in. ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zalewski, przyjaciel śp. księdza Kazimierza Jancarza, proboszcza parafii w Luborzycy w latach 1989 – 1993. Stoisko pań z KGW Luborzyca, w tradycyjnym, dożynkowym konkursie na „Najpiękniejsze stoisko dożynkowe” wyróżnione zostało specjalnym dyplomem honorowym.

Jak co roku, podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych w Sułoszowej, wyróżnieni zostali najlepsi rolnicy z 17 gmin Powiatu Krakowskiego. Był wśród nich, reprezentujący gminę Kocmyrzów-Luborzyca pan Tomasz Zawartka z Rawałowic, prowadzący gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni 40 ha, z których blisko 31 ha zajmują uprawy kapusty (białej, czerwonej oraz „pekinki”) oraz warzyw (pietruszka, seler), a 9 ha przeznaczonych jest na uprawy zbóż.

Panu Tomaszowi składamy w tym miejscu serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »