To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


"Partyzant" Dojazdów zdobywcą Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
30.06.2017.

W sobotę 24 czerwca br. na boisku sportowym w Sulechowie odbył się tradycyjny, piłkarski turniej o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów- Luborzyca. Zawody te organizowane w naszej gminie od wielu już lat mają charakter turnieju o piłkarskie mistrzostwo Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Podczas tegorocznych rozgrywek po raz pierwszy zorganizowane zostały zawody w kategorii drużyn dziecięcych, które poprzedziły rozgrywki drużyn seniorów. Zawody rozegrane zostały w dwu kategoriach wiekowych. W pierwszej wystąpili zawodnicy i zawodniczki urodzeni w roku 2008 i młodsi, w drugiej zaś urodzeni w latach 2006 – 2007. W obu kategoriach wiekowych udział wzięły zespoły: „Eklera” Baranówka, „Zawiszy” Sulechów i „Kosynierów” Łuczyce. W rywalizacji drużyn młodszych bezkonkurencyjni okazali się młodzi sportowcy „Eklera” Baranówka, którzy w decydującym o zwycięstwie w turnieju spotkaniu pokonali drużynę „Kosynierów” Łuczyce 4:2. Z kolei wśród piłkarzy z roczników 2006 -2007 zwyciężył zespół „Kosynierów” Łuczyce, wysoko pokonując zarówno zespół z Baranówki jak i Sulechowa. Zgodnie z podjętą jeszcze przed rozpoczęciem turnieju decyzją jego organizatorów wszyscy zawodnicy uhonorowani zostali okolicznościowymi statuetkami oraz medalami, które wręczył im obecny w Sulechowie Wójt Gminy Pan Marek Jamborski. Ponadto każdy z uczestników zawodów otrzymał specjalne upominki ufundowane przez firmę „Orange”. .

 

W turnieju seniorów udział wzięły drużyny: „Partyzanta” Dojazdów „Eklera” Baranówka, „Sparty” Skrzeszowice, „Zawiszy” Sulechów oraz „Strażaka” Goszcza.
Tegoroczny Puchar rozegrany został systemem „pucharowo - turniejowym”, a mecze trwały 2×20 minut. W pierwszej, eliminacyjnej serii spotkań, rozegrane zostały dwa mecze, których zwycięzcy awansowali do rozgrywek finałowych tegorocznego Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów- -Luborzyca. Awans ten wywalczyły zespoły: „Partyzanta” Dojazdów po zwycięstwie 1:0 w meczu ze „Strażakiem” Goszcza, „Eklera” Baranówka, który pokonał drużynę gospodarzy zawodów, piłkarzy „Zawiszy” Sulechów 3:0 oraz „Sparty” Skrzeszowice, który do turnieju finałowego awansował bez konieczności rozegrania spotkania eliminacyjnego, wobec nie przystąpienia do rozgrywek zespołu „Sokoła” Kocmyrzów.

Turniej finałowy, w którym spotkali się zwycięzcy eliminacji, rozpoczął się od spotkania „Partyzanta” Dojazdów i „Sparty” Skrzeszowice i zakończył się zwycięstwem drużyny z Dojazdowa 3:1. W kolejnych rozegranych meczach zespół „Eklera” Baranówka pokonał drużynę „Partyzanta” Dojazdów, po konkursie rzutów karnych 4:3 (spotkanie, w regulaminowym czasie zakończyło się remisem 0:0), a następnie przegrał z zespołem „Sparty” Skrzeszowice 2:3. Ostatecznie, zdobywcą Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca w roku 2017została drużyna „Partyzanta” Dojazdów, która wyprzedziła „Spartę” Skrzeszowice (II miejsce) i „Eklera” Baranówka (III miejsce).

Zdobywca Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca 2017 zespół „Partyzanta” Dojazdów wystąpił w turnieju w następującym składzie: B. Kwiecień, D. Chłoń, Przemysław Kalisz, M. Morański, Patryk Kalisz, W. Kalisz, G. Rutha, D. Kubacki, K. Socha, P. Ząbczyński, K. Linczowski, S. Rafałowski. Trenerem drużyny z Dojazdowa jest pan Łukasz Stachurski.

Zawody w Sulechowie zakończyła uroczysta ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom przez ich fundatora Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Pana Marka Jamborskiego.
Zwycięska drużyna „Partyzanta” Dojazdów otrzymała z rąk Pana Wójta pamiątkowy Puchar oraz nagrodę pieniężną. Nagrody finansowe otrzymały również zespoły, które zajęły drugie i trzecie miejsce w rozgrywkach

Warto w tym miejscu podkreślić bardzo dobrą organizację tegorocznych zawodów piłkarskich o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów – Luborzyca w Sulechowie, a także coraz większe zainteresowanie, jakim cieszą się te rozgrywki wśród naszych mieszkańców, będąc kolejną formą integracji lokalnej i środowiskowej. Znakomitym pomysłem działaczy sportowych z Sulechowa, a zwłaszcza prezesa klubu „Zawisza” Sulechów Pana Jacka Hendzla okazała się inicjatywa przeprowadzenia zawodów dla drużyn dziecięcych, których rywalizacja wywoływał szczególnie „gorące” emocje wśród licznie obecnych w Sulechowie rodziców młodych zawodników i zawodniczek.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »