To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Jubileusz Koła Gospodyń w Skrzeszowicach
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
12.06.2017.
W niedzielę 4 czerwca 2017 r. w Skrzeszowicach odbyły się uroczystości jubileuszowe związane z obchodami 70 -tej rocznicy założenia Koła Gospodyń Wiejskich w tej miejscowości. To uroczyste spotkanie, nie tylko mieszkańców Skrzeszowic, rozpoczęła uroczysta Msza święta odprawiona przez księdza Wawrzyńca Guta, proboszcza parafii w Biórkowie. Po zakończonym nabożeństwie przybyłych do Skrzeszowic Gości, wśród których byli m.in. Wójt Gminy Pan Marek Jamborski, Wiceprezes Zarządu Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Pani Maria Łakomy, Prezes Wojewódzkiego Zarządu ZRK i OR w Krakowie Pan Andrzej Harężlak, Radni Powiatu Krakowskiego Pan Włodzimierz Okrajek i Pan Krzysztof Malik, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Małgorzata Doniec, Radne: Pani Łucja Nagacz i Katarzyna Konewecka – Hołój, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Pani Agnieszka Brodowska, Pan Stanisław Stefańczyk – Prezes OSP Skrzeszowice powitali Pani Renata Gładysz – Przewodnicząca KGW Skrzeszowice oraz Pan Mariusz Kowalczyk. Następnie głos zabrała Pani Grażyna Wójcik – Skarbnik Koła Gospodyń w Skrzeszowicach, która przedstawiła zebranym jego historię i dzień dzisiejszy. Przypomnijmy w tym miejscu, iż KGW Skrzeszowice rozpoczęło swoją działalność w roku 1946, a inicjatorkami jego powstania były Panie: Seweryna Tłuszcz, Danuta Ziętarska, Zenona Wilk, Janina Przybyszewska, Aurelia Przybyszewska i Stanisława Lech. Przez minione 70 lat Koło Gospodyń w Skrzeszowicach pełniło i pełni nadal ważną rolę integrującą mieszkańców tej miejscowości, organizuje liczne spotkania i imprezy, uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych organizowanych nie tylko na terenie naszej gminy, ale i gmin sąsiednich.
W dalszej części obchodów jubileuszu 70 – lecia KGW Skrzeszowice Wiceprezes Zarządu Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Pani Maria Łakomy wraz z Prezesem Wojewódzkiego Zarządu ZRK i OR w Krakowie Panem Andrzejem Harężlakiem uhonorowali Panie: Janinę Przybyszewską, Marię Doniec, Aurelię Przybyszewską, Annę Kowalczyk, Zofię Ziętarską, Marię Stefańczyk, Mirosławę Kowalczyk, Grażynę Wójcik, Beatę Stefańczyk, Anetę Machnik i Barbarę Przybyszewską wyjątkowym odznaczeniem jakim jest „Order Serca – Matkom Wsi”, będący symbolem uznania za matczyny trud włożony wychowanie młodego pokolenia Polaków – Patriotów, za kształtowanie w rodzinnym domu i środowisku humanistycznych postaw moralnych, a także uznania za niestrudzoną pracę w przeobrażaniu życia wsi i rodziny wiejskiej.
Następnie Pani Maria Łakomy i Pan Andrzej Harężlak wręczyli specjalne odznaczenia i dyplomy „Za zasługi dla KGW Skrzeszowice”. Odznaczenia te wraz z dyplomami otrzymali: Pani Grażyna Boruchowska, Pani Grażyna Rynczak, Pani Alicja Kurek, Pani Elżbieta Dybał, Pani Małgorzata Stanek, Pani Mariola Dybał, Pani Renat Gładysz, Pani Joanna Janik, Pani Renata Zawartka, Pani Agnieszka Janczyk, Pani Agnieszka Pintea, Pani Agnieszka Karpiel, Pan Grzegorz Szczałba, Pan Mariusz Kowalczyk oraz Pan Łukasz Wawro.
Po zakończonej ceremonii dekoracji, głos zabrali zaproszeni Goście: Wójt Gminy Pan Marek Jamborski, Wiceprezes ZK ZRK i OR Pani Maria Łakomy, Prezes WZ ZRK i OR w Krakowie Pan Andrzej Harężlak, Pan Włodzimierz Okrajek oraz Pan Krzysztof Malik, którzy w swoich wystąpieniach przekazali wszystkim Paniom działającym w skrzeszowickim Kole Gospodyń Wiejskich gratulację, podziękowania i życzenia dalszych sukcesów w ich jakże cennej nie tylko dla lokalnej społeczności działalności.
Po zakończeniu oficjalnej części jubileuszowych uroczystości przyszedł czas na specjalny tort, który na tę wyjątkowa okazję przygotowała dla Pań ze Skrzeszowic firma „EKLER” z Baranówki, a kroił go osobiście jej właściciel Pan Tadeusz Filipek. Po degustacji, wyjątkowi smacznego torta scenę skrzeszowickiego amfiteatru „opanowali” artyści. Na scenie wystąpili: młodzieżowy zespół tańca ludowego, działający przy Centrum Kultury i Promocji naszej gminy, pod kierunkiem Pana Kazimierza Cygana, zespół wokalno – instrumentalny „Pawie Oczko” ze Szczepanowic oraz orkiestra dęta OSP Skrzeszowice „Skrzeszowianka”. Chwilę zadumy i refleksji spowodowała recytacja przez Panią Agnieszkę Brodowską – Dyrektor CKiP wierszy śp. Pana Andrzeja Deja, pochodzących z niedawno wydanego przez Centrum Kultury, tomiku poezji Jego autorstwa. Wydawnictwo to jest pierwszą pozycją z cyklu wydawniczego „Artyści Gminy Kocmyrzów-Luborzyca”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »