To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Piknik ekologiczny Life Open Day w Baranówce
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
29.05.2017.

W piątek 19 maja br. w Baranówce, staraniem Ekodoradcy Urzędu Gminy Kocmyrzów – Luborzyca oraz Centrum Kultury i Promocji zorganizowany został w ramach zintegrowanego Projektu LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków instrumentu finansowego LIFE w ramach środków Unii Europejskiej Piknik Ekologiczny „LIFE Open Day”.

Program ten ma na celu podniesienie świadomości znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i jakości życia codziennego. W zorganizowanym po raz pierwszy, z takim rozmachem, Pikniku Ekologicznym w naszej gminie, obok licznej grupy mieszkańców udział wzięli zaproszeni Goście, w osobach: Radnych naszej gminy: Pani Katarzyny Koneweckiej-Hołój, Pana Grzegorza Marca oraz Pana Władysława Zięciaka, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Pani Agnieszka Brodowska, Dyrektor Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej w Luborzycy Pani Jolanta Wątorczyk, Podczas Pikniku Ekologicznego każdy z naszych mieszkańców otrzymał sadzonkę drzewka lub krzewu, w zamian za oddane surowce wtórne (makulatura, zakrętki plastikowe, zużyte baterie).

 

W trakcie Pikniku odbyła się także wystawa prac konkursowych, na której eksponowane były plakaty z specjalnym hasłem promującym czyste powietrze. W konkursie tym licznie udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum. Nagrody dla zdobywców I i II miejsca ufundował Radny Powiatu Krakowskiego Pan Krzysztof Malik, któremu organizatorzy składają w tym miejscu serdeczne podziękowania. Podczas pikniku został zorganizowany również konkurs plastyczny dla dzieci, który prowadziła Pani Elżbieta – plastyk Centrum Kultury i Promocji. Zadaniem uczestniczących w konkursie dzieci było „nadanie drugiego życia zużytym opakowaniom, dzięki nowemu, twórczemu ich wykorzystaniu”. Upominki dla zwycięzców sfinansowane zostały z projektu „LIFE”, podobnie jak i upominki dla uczestników quizów o tematyce ekologicznej, które zostały zorganizowane podczas piątkowego pikniku.

Podczas Pikniku, mieszkańcy naszej gminy, którzy zdecydowali się wziąć w nim udział mogli zapoznać się z ofertą firm specjalistycznych , które prezentowały na swoich stoiskach m.in.: piece kondensacyjne na gaz oraz piece na biomasę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »