To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


"Złoty Jubileusz" w Luborzycy
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
25.04.2017.

Dnia 20 kwietnia 2017 r. w kościele parafialnym w Luborzycy odprawiona została przez księdza Tadeusza Majcher – proboszcza parafii, uroczysta Msza św., podczas której nastąpiło odnowienie Sakramentu Małżeństwa przez pary małżeńskie z naszej gminy, obchodzące w tym roku Jubileusz pięćdziesięciu lat pożycia małżeńskiego.

Po zakończeniu, tego wyjątkowego nabożeństwa, dalsza część uroczystości ZŁOTYCH GODÓW” odbyła się w Domu Spotkań Rodziny Kolpinga w Luborzycy, gdzie Jubilatów powitała Pani Ewelina Kałkus – Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego gminy Kocmyrzów – Luborzyca . Następnie Wicewojewoda Małopolski Pan Piotr Ćwik udekorował Dostojnych Jubilatów honorowym „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanym Im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Z kolei Wójt naszej gminy Pan Marek Jamborski wręczył Jubilatom specjalne, okolicznościowe dyplomy gratulacyjne. Po dekoracji zarówno Pan Wicewojewoda jak i Pan Wójt złożyli Jubilatom serdeczne życzenia, a także wyrazy szczerego uznania i szacunku. Równie serdeczne życzenia naszym Jubilatom złożyła obecna na tej wyjątkowej uroczystości Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Pani Małgorzata Doniec, która odczytała także skierowany do Nich przez Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupę uroczysty list gratulacyjny.

W czwartek 20 kwietnia, tym wyjątkowym wyróżnieniem, jakim jest „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” uhonorowani zostali Państwo:

  • Danuta i Jan Adamscy – Prusy
  • Stanisława i Józef Czekaj – Karniów
  • Krystyna i Edmund Łakomy – Kocmyrzów
  • Stanisława i Bolesław Natkaniec – Głęboka
  • Marianna i Stanisław Pszczoła - Krzysztoforzyce
  • Maria i Tadeusz Rynczak - Wysiołek Luborzycki
  • Teresa i Henryk Sobczyk – Karniów
  • Marta i Kazimierz Szlęk – Goszyce
  • Maria i Józef Zbroja.. - Zastów
  • Bernadeta i Stanisław Ziembiec - Prusy

Wszystkim Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i zadowolenia z każdego wspólnie spędzonego dnia.

Zdjęcia: Robert Adamski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »