To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Po raz piętnasty wśród Najpopularniejszych Wójtów Małopolski
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
29.11.2016.

W poniedziałek 28 listopada 2016 r. w sali konferencyjnej Hotelu „Park Inn by Radisson” w Krakowie odbył się siedemnasty już finał Plebiscytu na Najpopularniejszego Wójta Małopolski, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz „Gazetę Krakowską”. Był to równocześnie siódmy finał Plebiscytu na Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski. Tegoroczny Plebiscyt po raz pierwszy zorganizowany został według nowych reguł. W pierwszym etapie Plebiscytu czytelnicy „Gazety Krakowskiej” wybierali kandydatów na Najpopularniejszych Wójtów i Burmistrzów Małopolski w pięciu subregionach: Ziemia Tarnowska, Ziemia Nowosądecka , Podhale, Małopolska Zachodnia i Ziemia Krakowska. Po zakończeniu głosowania i podliczeniu głosów przez Komisję Plebiscytową do II decydującego etapu z każdego subregionu zakwalifikowało się trzech najpopularniejszych burmistrzów i pięciu pierwszych wójtów. O ostatecznym sukcesie zadecydowały głosy oddane przez czytelników w drugiej turze Plebiscytu, zarówno za pomocą SMS – ów jak i tradycyjnych kuponów. Warto podkreślić, iż w tegorocznym głosowaniu, decydującym o wyborze najpopularniejszych samorządowców Małopolski udział wzięło ponad 40 tysięcy czytelników „Gazety Krakowskiej”.

Z wielką przyjemnością możemy Państwa poinformować, że podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych wśród Najpopularniejszych Wójtów Małopolski znalazł się Wójt naszej gminy Pan Marek Jamborski. Obok Pana Marka Jamborskiego symbolicznym „Witosowym Kapeluszem” uhonorowano również dziewięciu innych Wójtów małopolskich gmin, a specjalnymi honorowymi statuetkami pięciu Burmistrzów Małopolski. Laureatom XVII Plebiscytu na Najpopularniejszego Wójta Małopolski okolicznościowe dyplomy wraz ze wspomnianym już „Witosowym Kapeluszem” oraz listem gratulacyjnym Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupy wręczyli:Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Wojciech Kozak, Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Pan Kazimierz Barczyk oraz Redaktor Naczelny „Gazety Krakowskiej” Pan Wojciech Harpula.
Po otrzymaniu tego zaszczytnego wyróżnienia Pan Marek Jamborski – Wójt naszej gminy powiedział m.in.: „..każde takie wyróżnienie jest dla mnie bardzo motywujące, a zarazem i zobowiązujące. Dzięki temu nie osiadam na laurach, tylko coraz uważniej staram się słuchać mieszkańców, aby poznać Ich problemy i jeszcze lepiej spełniać ich życzenia”. Kończąc swoją wypowiedź Pan Wójt podkreślił, iż :„... ten dzisiejszy sukces byłby o wiele trudniejszy do osiągnięcia bez współpracy z Radą Gminy i jej Przewodniczącą Panią Małgorzatą Doniec. Nie byłby on również możliwy bez systematycznego współdziałania z Sołtysami, a przede wszystkim bez codziennego zaangażowania i wysokich kompetencji pracowników Urzędu Gminy, Centrum Kultury i Promocji oraz Gminnego Zespołu Oświaty”.

Gratulując Panu Wójtowi tego jakże prestiżowego sukcesu, przypomnijmy, iż Pan Marek Jamborski Laureatem Plebiscytu na Najpopularniejszego Wójta Małopolski został wybrany przez czytelników „Gazety Krakowskiej” już po raz piętnasty.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »