To jest archiwalna wersja strony!

Zamieszczone na niej tresci moga być zdezaktualizowane.

Aktualna strona znajduje się pod adresem:

www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl


Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze - Czulice 2015
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
09.07.2015.

W niedzielę 5 lipca br. na boisku sportowym w Czulicach odbyły się kolejne już Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których rywalizowały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy. W tym roku do rywalizacji przystąpiły jednostki OSP z Czulic, Głębokiej, Goszczy, Goszyc, Karniowa, Łososkowic, Skrzeszowic, Maciejowic, Marszowic, Rawałowic oraz Łuczyc. Po raz pierwszy, w historii naszych gminnych zawodów strażackich, w Czulicach, obok drużyn męskich, rywalizowały natomiast strażackie zespoły kobiece, reprezentujące jednostki OSP z Rawałowic, Goszczy, Łuczyc i Skrzeszowic. Sędzią głównym zawodów był mł. brygadier Marek Drąg z KM PSP w Krakowie. Zawody w Czulicach rozpoczął uroczysty przemarsz uczestniczących w nich jednostek OSP, który prowadził Komendant Gminny OSP Gminy Kocmyrzów- Luborzyca druh Andrzej Szwajca. Zarówno przemarszowi, jak i całym zawodom strażackim towarzyszyła muzyka marszowa w wykonaniu połączonych strażackich orkiestr dętych z Goszczy i Skrzeszowic, którymi dyrygował kapelmistrz orkiestry dętej „TON” w Goszczy Pan Eugeniusz Sokół.

Strażackie zawody sportowo – pożarnicze rozgrywane są w dwu konkurencjach: sztafecie strażackiej i ćwiczeniach bojowych czyli tzw. „bojówce”. O ostatecznej klasyfikacji startujących zespołów decyduje łączny czas uzyskany przez poszczególne jednostki w obu ww. konkurencjach. Warto jednak wspomnieć o różnicach, które występują w rywalizacji drużyn męskich i żeńskich. Otóż Panie, w czasie sztafety pokonują dodatkowy płotek zamiast tzw. „ściany”, z kolei w „bojówce” funkcję mechanika drużyny żeńskiej pełni zawsze jeden ze strażaków. W tegorocznej edycji Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych najlepsi okazali się, podobnie jak miało to miejsce w latach 2011 i 2013 druhowie z OSP Skrzeszowice, którzy wyprzedzili druhów z OSP Rawałowice (drugie miejsce) i OSP Goszcza (III miejsce). W rywalizacji drużyn kobiecych zwyciężyły zaś reprezentantki OSP Łuczyce. Drugą lokatę zajęła drużyna z Goszczy, a trzecią ze Skrzeszowic. Nagrody zwycięzcom tegorocznych zawodów wręczał ich fundator Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Kocmyrzów- Luborzyca druh Marek Jamborski, wspólnie z Zastępcą Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie brygadierem Stanisławem Nowakiem oraz Komendantem Gminnym OSP druhem Andrzejem Szwajcą. Nagrodami tymi były: specjalne puchary dla zdobywców I miejsc, a więc druhów z OSP Skrzeszowice oraz kobiecej drużyny z OSP Łuczyce oraz nagrody finansowe dla zdobywców trzech pierwszych miejsc wśród mężczyzn i wszystkich drużyn kobiecych uczestniczących w zawodach.
Warto podkreślić, iż zawody sportowo – pożarnicze w Czulicach zostały przygotowane w niemal perfekcyjny sposób, a ponadto mimo upalnej pogody cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie przybyłych na boisko sportowe w Czulicach mieszkańców naszej gminy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »