Zespoły i kluby sportowe Gminy Kocmyrzów - Luborzyca

Udokumentowane początki działalności klubów sportowych na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca sięgają lat czterdziestych XX wieku. Pierwszym klubem, jaki powstał na terenie naszej Gminy był zespół „Partyzanta” Dojazdów. Klub ten działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Obecnie w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca działa pięć klubów sportowych. Są to wspomniany już „Partyzant Dojazdów”, występujący jako pierwszy w historii piłki nożnej naszej Gminy w VI lidze piłkarskiej „Sokół” Kocmyrzów, „Kosynierzy” Łuczyce, „Sparta” Skrzeszowice oraz „Strażak” Goszcza.
Ponadto działają także dwa Uczniowskie Kluby Sportowe tj. UKS „Ekler” Baranówka oraz UKS „Relax” Kocmyrzów.

Działające na terenie naszej Gminy kluby sportowe pełnią ważną rolę we współtworzeniu i organizacji życia społeczności lokalnych, szczególnie zaś młodzieży.