Dni Dziedzictwa Kulturowego
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
13.05.2010.

W dniach 15-16 maja b.r. odbędą się XII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Dni te są jedną z największych cyklicznych wydarzeń kulturalnych w Małopolsce. Są okazją, żeby poznać, zobaczyć z bliska kościoły, kaplice, dworki, pałace, zabytki czy też sztukę ludową. W tym roku również w gminie Kocmyrzów-Luborzyca w miejscowości Goszyce będzie można odwiedzić dwór murowany, poznać jego historię czy też skorzystać z towarzyszących temu wydarzeniu atrakcji. Dni Dziedzictwa Kulturowego w Goszycach współorganizuje Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy.

Szczegóły na plakacie.

 
Kulturalna majówka w Małopolsce
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
13.05.2010.

Warsztaty, ścieżki tematyczne, wystawy, wykłady, koncerty itp. atrakcje czekają na zwiedzających podczas tegorocznych XII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Dni Dziedzictwa to jedno z największych cyklicznych wydarzeń ukazujących i promujących bogactwo kulturowe Małopolski, okazja, aby zobaczyć z bliska mało znane i często na co dzień niedostępne zabytki.

Czytaj całość
 
Strażackie Święto w Łuczycach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
05.05.2010.

Czytaj całość W niedzielę 2 maja na placu ćwiczeń przy remizie OSP w Łuczycach została odprawiona uroczysta, polowa, koncelebrowana Msza Święta z okazji "Dnia Strażaka" czyli święta patrona strażaków Świętego Floriana.Tę wyjątkową Mszę Świętą odprawili wspólnie ksiądz Tomasz Rajda - Kapelan Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kocmyrzów - Luborzyca, ksiądz proboszcz Andrzej Orlikowski - Kapelan jednostki OSP w Goszczy oraz proboszcz parafii w Czulicach ksiądz Zygmunt Cholewa. Mszę Świętą odpawioną w intencji wszystkich strażaków poprzedził przemarsz jenostek OSP, który prowadził Komendant Gminny OSP pan Andrzej Szwajca.

Czytaj całość
 
Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.05.2010.

Czytaj całość Rekordowa liczba zgłoszeń do X Turnieju Piłki Nożnej

W tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, weźmie udział rekordowa ilość zawodników. Zgłosiło się ich ponad 40 tysięcy, dzięki czemu X edycja Turnieju będzie największą imprezą sportową dla dzieci i młodzieży oraz największym turniejem piłkarskim w Polsce. Oprócz Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski, młodzi piłkarze będą walczyć o wspaniałą nagrodę główną – wyjazd na legendarny stadion San Siro.

Czytaj całość
 
Komunikat Koła Emerytów i Rencistów
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
04.05.2010.

Zarząd Koła Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Kocmyrzowie-Luborzycy uprzejmie informuje, że w dniu 19 maja b.r. w budynku wielofunkcyjnym w Baranówce o godz. 14.oo odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Inwalidy połączone z obchodami Dnia Matki. .                                                                 Serdecznie zapraszamy.

 
Aktualizacja umów gazowych
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
26.04.2010.

PGNiG SA Karpacki Oddział Obrotu Gazem wprowadza, zgodnie ze znowelizowanymi przepisami Prawa energetycznego nowy wzór Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego. W zwiazku z powyzszym przeprowadza sie wymiane i aktualizacje wszystkich zawartych przed 1 lipca 2007 r. Umów Sprzedazy Paliwa Gazowego. Osoby które jeszcze nie dokonały aktualizacji zapraszamy do Biur Obsługi Klientów Gazowni Krakowskiej, których adresy umieszczone sa na dostarczanych do Panstwa rachunkach za paliwo gazowe.

szczegóły dostępne pod adresem: www.pgnig.pl

Treść ogłoszenia dostępna jest tutaj.

 
Giną pszczoły - stop GMO!
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
21.04.2010.

Zapraszamy do edukacyjnego czerwonego autobusu na filmy i prezentację pt. Zagrożenia GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy) dla zdrowia, środowiska i rolników.

 
Małopolska Giełda Agroturystyczna
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
20.04.2010.

W dniach 24-25 kwietnia 2010 r. w Krakowie odbędzie się XIII Małopolska Giełda Agroturystyczna. Giełda czynna będzie na Uniwersytecie Rolniczym  Al. 29 listopada 46-50.

Czytaj całość
 
"Dzień Inwalidy" - odwołany.
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
12.04.2010.

W związku z trwającą Żałobą Narodową - Zarząd Koła Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Kocmyrzowie-Luborzycy informuje , że spotkanie z okazji "Dnia Inwalidy" planowane na dzień 14 kwietnia br. w Baranówce - NIE ODBĘDZIE SIĘ.

 

O nowym terminie uroczystości Członkowie Koła zostaną powiadomieni.

 
Prezentacja "Stop GMO" odwołana.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
12.04.2010.

Urząd Gminy Kocmyrzów - Luborzyca uprzejmie informuje, iż w związku z trwającą Żałobą Narodową planowana na środę 14.04.2010 r. prezentacja "Giną pszczoły - stop GMO" została odwołana.

O jej nowym terminie poinformujemy na naszej stronie WWW.

 
Program - "Pracuj u siebie"
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
11.04.2010.

Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej zaprasza do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PRACUJ U SIEBIE
40.000 złotych bezzwrotnej dotacji na otwarcie działalności gospodarczej.

Czytaj całość
 
Konsultacje dotyczące możliwości aplikowania o środki europejskie
Wprowadzenie: Iwona Nowak   
07.04.2010.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 21 kwietnia br. (środa) w godz. 9 - 14 na sali obrad tutejszego Urzędu Gminy odbywać się będą indywidualne bezpłatne konsultacje dla mieszkańców gminy na temat możliwości pozyskania dofinansowania z funduszy europejskich.

Informacji udzielać będą Konsultanci Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich w Małopolsce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 
Oferta dla firm na "Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca"
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
07.04.2010.

W dniach 29-30 maja 2010 r. na boisku sportowym w Baranówce odbędzie się I edycja imprezy pod nazwą "Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca" , której organizatorem jest Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Firmy zainteresowane wystawieniem stoisk promocyjnych proszone są o kontakt z CKiP (budynek Urzędu Gminy , Luborzyca 97 , parter) . Szczegółowe informacje można uzyskać także pod numerem tel. 12 387-18-11 w godzinach: poniedziałek 8.oo - 16.oo , wtorek-piątek 7.oo - 15.oo . Uwaga ! - Ilość miejsc ograniczona !

 
Kampania 1% w Małopolsce
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
22.03.2010.

baner

Mam przyjemność już po raz kolejny zaprosić do udziału w Kampanii 1% dla organizacji pożytku publicznego w Małopolsce - www.1ProcentwMalopolsce.pl.

Czytaj całość
 
Nasze wokalistki w Finale wojewódzkim !
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
18.03.2010.

 

Czytaj całość 17 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach odbył się XXIII Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych "TALENTY MAŁOPOLSKI 2010". Organizatorem eliminacji dla powiatu krakowskiego był GOK w Mogilanach, organizatorem Festiwalu - Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej a patronat nad Festiwalem objęła "Piwnica Pod Baranami". W kategorii muzycznej naszą gminę reprezentowały dwie wokalistki z Zastowa: Wiktoria i Karolina Gorzkowskie. Solistki te ,działające przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy w eliminacjach prezentowały po jednym utworze: Wiktoria - "Być kobietą" , Karolina - "Odkryjemy miłość nieznaną" ( piosenki Alicji Majewskiej ).

Czytaj całość
 
Akcja PIT'y
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
15.03.2010.

Uprzejmie informujemy Mieszkańców Gminy, że w dniu 12 kwietnia 2010 roku w godzinach 9°° - 14°° na sali obrad Urzędu Gminy pracownicy Urzędu Skarbowego w Proszowicach przyjmować będą zeznania podatkowe za 2009 rok.

 
Dzień 6 marca 2010 (sobota) dniem otwartym w Urzędzie Skarbowym w Proszowicach
Wprowadzenie: Iwona Nowak   
04.03.2010.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Proszowicach w ramach corocznych inicjatyw w zakresie obsługi zeznań rocznych, kontynuując kampanię informacyjną Ministerstwa Finansów pt.: "Szybki PIT" informuje, iż dzień 6 marca 2010 (sobota) będzie dniem otwartym w Urzędzie Skarbowym w Proszowicach. W tym dniu w godzinach od 9.00 - 13.00 będzie zorganizowany w tutejszym Urzędzie punkt obsługi zeznań rocznych.

 
Początek sezonu judo
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
24.02.2010.

Judocy sekcji działającej przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy rozpoczęli sezon startowy od Bochni. W sobotę 20 lutego br. w Bocheńskiej Lidze Judo Dzieci startowało prawie 120 zawodników z Bochni , Wolbromia i naszej gminy. Udany start odnotował Bartosz Wyka - uczeń S.P. w Luborzycy , który w wadze 55 kg zajął III miejsce. Gratulujemy .

 
II Międzypowiatowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów - Luborzyca w siatkówce
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
23.02.2010.

Czytaj całośćW sobotę 20 lutego 2010 r. na sali gimnastycznej luborzyckiego Gimnazjum odbył się II Międzypowiatowy Turniej Siatkówki Drużyn Mieszanych o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów - Luborzyca. W tegorocznych zawodach udział wzięło 6 zespołów. Były to drużyny z Pcimia,Tokarni, Myślenic, Jordanowa, Trzemeśni oraz reprezentująca naszą Gminę drużyna "Ekler" Baranówka.

Czytaj całość
 
Zapisy do X edycji Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
22.02.2010.

Czytaj całośćRozpoczęły się zapisy do X Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt, które zdobędą Puchar Tymbarku oraz tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10, w nagrodę spełnią swoje marzenia i wyjadą na legendarny stadion San Siro. Po drodze czeka na nich fantastyczna piłkarska przygoda oraz wiele niezapomnianych atrakcji.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1041 - 1060 z 1130