Marketing w Sieci - szkolenia dofinansowane z UE
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
18.08.2010.

Czytaj całość Tylko do 3 września można zgłosić się do udziału w II edycji szkoleń „Marketing w Sieci", organizowanych przez Wyższą Szkołę Europejską w Krakowie. Szkolenia, dofinansowane przez Unię Europejską, odbywać się będą od września do października, przez kolejne 5 weekendów oraz od października do grudnia. Ich program obejmie zagadnienia związane z projektowaniem stron www, pozycjonowaniem, organizowaniem internetowych kampanii promocyjnych.

Czytaj całość
 
Powszechny Spis Rolny 2010
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
17.08.2010.

W okresie od dnia 1 września do dnia 31 października 2010 roku na terenie Gminy Kocmyrzów – Luborzyca przeprowadzony zostanie Powszechny Spis Rolny (PSR). Zostanie on poprzedzony obchodem przedspisowym, który rozpoczął się dnia 9 sierpnia, a zakończy się dnia 23 sierpnia 2010 roku. Powszechnym Spisem Rolnym objęte zostaną gospodarstwa rolne osób fizycznych i prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej.

Czytaj całość
 
Komunikat Urzędu Gminy Kocmyrzów - Luborzyca
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
09.08.2010.

Urząd Gminy Kocmyrzów - Luborzyca pilnie poszukuje lokali mieszkalnych do wynajęcia na terenie gminy lub gmin sąsiednich. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (12) 387 14 10 wew. 15 lub 26.

 
"Starodawne Skrzeszowickie Wesele"
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
09.08.2010.

Czytaj całość W niedziele 8 sierpnia br. w Łososkowicach odbyła się prezentacja widowiska plenerowego "Starodawne Skrzeszowickie Wesele".Inscenizacja ta była wiernym odtworzeniem wiejskich uroczystości weselnych charakterystycznych dla naszego regionu na początku XX wieku. Prezentowane obrzędy (swaty, zrękowiny, wieczór kawalerski, wieczór panieński, przejazd bryczkami do ślubu, zabawa weselna, ocepiny) wraz z towarzyszącymi im pieśniami i przyśpiewkami weselnymi zostały odtworzone w oparciu o przekazy ustne najstarszych mieszkańców naszej gminy. W przedstawieniu wzięło udział 26 aktorów - amatorów, mieszkańców Skrzeszowic, Łososkowic, Łuczyc, Luborzycy, Goszyc i Wysiołka Luborzyckiego wspieranych przez choreografa panią Jadwigę Jowicz - Mocny i aktora Teatru Ludowego Tomasza Schimscheinera. Oprawę muzyczną przedstawienia w Łososkowicach zapewniła kapela ludowa z Szczepanowic oraz strażacka orkiestra dęta "Skrzeszowianka" ze Skrzeszowic.

Czytaj całość
 
Puchar Starosty Powiatu dla "Partyzanta" Dojazdów
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
03.08.2010.

Czytaj całość Na boisku sportowym w Dojazdowie rozegrane zostały w niedzielę 1 sierpnia finałowe mecze XI edycji Pucharu Starosty Powiatu Krakowskiego w piłce nożnej. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięlo 51 zespołów występujących w niższych klasach rozgrywkowych (klasy A, B, C).Już po raz dziesiąty uczestniczyli w nich piłkarze dojazdowskiego "Partyzanta, którzy po raz pierwszy dotarli do finału. W meczu o pierwsze miejsce zespół z Dojazdowa w konkursie rzutów karnych pokonał zespół "Juvenii" Prandocin 3:2 (w normalnym czasie mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2). Trzecie miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna "Jutrzenki" Giebułtów, która zwyciężyła "Piasta" Wołowice, także po konkursie rzutów karnych 4:2.

Czytaj całość
 
Wakacyjny konkurs dla młodzieży
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
02.08.2010.

Fundacja Wspomagania Wsi i Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie organizują konkurs skierowany do młodzieży. Konkurs ma zasięg ogólnopolski a przeznaczony jest dla drużyn złożonych z trzech do pięciu osób. Zadaniem drużyny jest przygotowanie i nagranie rozmowy z osobą , która brała udział w spotkaniach z Janem Pawłem II podczas Jego pielgrzymek do Polski. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny jest wyjazd do Rzymu.    Regulamin i szczegółowe informacje na stronie internetowej - www.wspomnieniajp2.pl

 
Informacja dla mieszkańców w sprawie przyłączania do sieci kanalizacyjnej
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
16.07.2010.

Informacja dla mieszkańców w sprawie przyłączania do sieci kanalizacyjnej realizowanej w ramach projektu "Budowa sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy Kocmyrzów -Luborzyca – etap I", współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W celu umożliwienia jak największej liczbie mieszkańców miejscowości Prusy oraz Krzysztoforzyce i Dojazdów po zrealizowaniu etapu I, przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej zostały przyjęte następujące procedury:

Czytaj całość
 
"Małe granty"
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
16.07.2010.

LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa, zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne poświecone możliwości pozyskania środków finansowych w ramach Programu Leader + ("Małe projekty"). Kwota maksymalnego dofinansowania wynosi 25 tysięcy złotych. Spotkanie odbędzie się 22 lipca 2010 r. w godz. 10.00 -12.00, w Urzędzie Gminy Kocmyrzów - Luborzyca (sala obrad II piętro).

 

 
Wykaz lokali użytkowych przeznaczonych do oddania w najem
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
13.07.2010.

Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca informuje, że zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651), na tablicach ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Kocmyrzów – Luborzyca w Luborzycy Nr 97, wywieszony został do publicznej wiadomości na okres 21 dni wykaz przeznaczonych do oddania w najem lokali użytkowych znajdujących się w budynku Nr 38 w Kocmyrzowie.

 
"IV Strażackie Lato" w Łuczycach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
12.07.2010.

Czytaj całość Już po raz czwarty strażacy z łuczyckiej OSP zorganizowali 11 lipca na boisku sportowym w Łuczycach Festyn Rodzinny - "Strażackie Lato". Znakomicie przygotowana i zorganizowana impreza wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców Łuczyc i innych miejscowości naszej Gminy. Strażacy z Łuczyc przygotowali w tym roku dla przybyłej na Festyn publiczności liczne atrakcje i niespodzianki. Były więc liczne konkursy zarówno dla dzieci i dorosłych, którzy przyszli na boisko sportowe w Łuczycach. Spośród przeprowadzonych konkursów warto wymienić choćby konkurs plastyczny dla dzieci "Rysujemy podobiznę znanej osoby z naszej Gminy", konkurs rodzinny "Jak ogolić Tatę", konkurs "Czy znasz historię Łuczyc" przygotowany przez nauczycieli ze S.P. w Łuczycach czy też mecz "siatkówki balonowej" - Panowie kontra Panie.

Czytaj całość
 
Strażackie spotkanie w Goszczy
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
09.07.2010.

Czytaj całość W sobotę 3 lipca br. odbyło się w Goszczy spotkanie strażaków, członków Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Kocmyrzów - Luborzyca podczas którego, dokonano podsumowania i oceny działalności naszych gminnych jednostek OSP w okresie tegorocznych powodzi. Na spotkaniu w Goszczy obecni byli również Wójt Gminy a zarazem Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Gminy Kocmyrzów - Luborzyca pan Marek Jamborski, Wójt Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce pan Józef Rysak, Komendant Gminny OSP pan Andrzej Szwajca, Radny Powiatu Krakowskiego pan Włodzimierz Okrajek, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pozaarnej st. kapitan Stanisław Nowak, Zastępca Dowódcu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr. 7 st. kapitan Jacek Hajduk.

Czytaj całość
 
Młodzi Polacy z Białorusi w naszej Gminie
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
09.07.2010.

Czytaj całość Podobnie, jak miało to miejsce w ubiegłym roku, w ramach organizowanej przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", którego wieloletnim Prezesem był śp. Marszałek Maciej Płażyński - ofiara katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem , akcji "Lato z Polską", przebywała w naszej Gminie, w dniach 21 - 29 czerwca br. wraz z opiekunami grupa trzydziestu sześciu polskich dzieci i młodzieży z Grodna na Białorusi. Ich pobyt w Polsce możliwy był dzięki wsparciu i pomocy udzielonej Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska" przez władze samorządowe Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Parafię w Luborzycy, Firmę "EKLER" z Baranówki oraz Szkołę Podstawową w Luborzycy. Szczególne podziękowania i uznanie należy się także wszystkim Mieszkańcom naszej Gminy, którzy z wielką serdecznością przyjęli w swoich domach polskie dzieci i młodzież z Białorusi.

Czytaj całość
 
Nabór wniosków w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.07.2010.

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu: „Małe projekty”, wdrażanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa działającej na terenie gmin: Igołomia – Wawrzeńczyce, Kocmyrzów – Luborzyca, Michałowice, Liszki, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki.

Czytaj całość
 
Koncert w Piwnicy Pod Baranami
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
25.06.2010.

W niedzielę 20 czerwca br. w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie odbył się uroczysty koncert zwycięzców Festiwalu "Talenty Małopolski 2010". Naszą gminę ( po raz pierwszy w historii Festiwalu ) reprezentowała Karolina Gorzkowska - wokalistka Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Karolina zaśpiewała utwór Alicji Majewskiej "Odkryjemy miłość nieznaną".

 
Dzień Otwarty Nowego Ośrodka Zdrowia w Kocmyrzowie
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
23.06.2010.

W najbliższą niedzielę tj. 27 czerwca 2010 roku, w godzinach od 8-mej do 18-tej, Wójt Gminy zaprasza mieszkańców na „Dzień Otwarty Nowego Ośrodka Zdrowia w Kocmyrzowie”. W czasie pobytu będzie można zwiedzić naszą nową placówkę opieki medycznej, uzyskać bliższe informacje na temat funkcjonowania gabinetów lekarskich i przyjmowania pacjentów, a także wypić filiżankę kawy czy herbaty.

Czynne będą też bezpłatne punkty: pomiaru poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zaprasza
Wójt Gminy Marek Jamborski

 
III Dożynki "Pierwocin Płodów Ziemi" w Prusach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
22.06.2010.

Czytaj całość W niedzielę 20 czerwca br. już po raz trzeci odbyły się w Prusach Dożynki "Pierwocin Płodów Ziemi". Warto w tym miejscu podkreślić, iż jest to jedyna tego typu impreza organizowana w Małopolsce. Odbywa się ona zawsze w trzecią niedzielę miesiąca czerwca, a jej inicjatorem i głównym organizatorem jest proboszcz parafii w Prusach - ksiądz Bogusław Zając. Starostami tegorocznych Dożynek "Pierwocin Płodów Ziemi" byli Państwo Anna i Kazimierz Kasznik z Sulechowa.

Czytaj całość
 
Orkiestra dęta "Kosynierzy" z Luborzycy najlepsza w Więcławicach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
17.06.2010.

Czytaj całość W dniach 12 - 13 czerwca br. w Więcławicach (gm. Michałowice) odbył się 52 Konkurs Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej będący równocześnie XII Małopolskim Festiwalem Orkiestr Dętych. Tegoroczny Konkurs okazał się być wyjątkowo udany dla orkiestry dętej "Kosynierzy" z Luborzycy pod kierunkiem pana Jarosława Ignaszaka, która uznana została przez jury Konkursu za najlepszą orkiestrę w kategorii orkiestr średnich. Obok orkiestry z Luborzycy, naszą Gminę w Więcławicach reprezentowały również orkiestry dęte "TON" z Goszczy i "Skrzeszowianka" ze Skrzeszowic. Obie te orkiestry wystąpiły w kategorii orkiestr małych. Ogółem na Małopolskim Festiwalu Orkiestr Detych zaprezentowało swoje umiejątności 36 orkiestr z całej Małopolski.

Czytaj całość
 
"Dni Dobrych Nawyków" w województwie małopolskim
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
16.06.2010.

17 i 18 czerwca na terenie województwa małopolskiego odbywać się będzie akcja "Dni Dobrych Nawyków" - bezpłatne konsultacje gastrologiczne.

Czytaj całość
 
Strażackie święto w Łososkowicach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
14.06.2010.

Czytaj całość W niedzielę 13 czerwca br. Łososkowice stały się miejscem wyjątkowego świeta nie tylko strażaków z miejscowej jednostki OSP, ale wszystkich mieszkańców tej miejscowości. Tego dnia odbyła się tu uroczystość poświęcenia i oficjalnego otwarcia remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososkowicach. Uroczystość rozpoczęła się od polowej Mszy Świętej, którą odprawili ksiądz Wawrzyniec Gut - proboszcz parafii w Biórkowie oraz ksiądz Tomasz Rajda - Kapelan Gminny Ochotniczych Straży Pożarych Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.

Czytaj całość
 
Zaproszenie na konferencję "Ekozarządzanie w Przedsiębiorstwie"
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
10.06.2010.

Centrum Informacji o Środowisku, Ministerstwa Środowiska
ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji
"Ekozarządzanie w Przedsiębiorstwie",
która odbędzie się w dniu 14 czerwca 2010 r. o godz. 10.00
w Auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego
w Krakowie, Al. 29 Listopada 46.

Konferencja organizowana przez Centrum Informacji o Środowisku w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej promującej Wspólnotowy system ekozarządzania i audytu EMAS. Centrum jako jednostka Ministra Środowiska udostępnia informacje o środowisku m.in. dla przedsiębiorców o ich obowiązkach w tym zakresie oraz możliwościach ich wypełniania. Stąd nasza inicjatywa i projekt tej kampanii.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1001 - 1020 z 1129