Informacja Wójta Gminy
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
11.05.2010.

Informacja Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca z dnia 10 maja 2010 roku o numerach i granicach obwodów głosowania oraz o siedzibach obwodowych komisji wyborczych.

treść informacji.pdf

 
III Małopolskie Targi Funduszy Europejskich
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
11.05.2010.

Czytaj całość

Dnia 10 maja br. w Urzędzie Miasta Krakowa odbyły się III Małopolskie Targi Funduszy Europejskich. Uczestnicy tegorocznych Targów mogli uzyskać szczegółowe informacje o możliwości pozyskania środków pomocowych pochodzących z funduszy Unii Europejskiej. Na stoisku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie prezentowane były m.in. materiały promocyjne dotyczące realizacji Projektu "Budowa sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy Kocmyrzów - Luborzyca - etap I" współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Naszą Gminę na Targach w Krakowie reprezentowali pan Wiesław Wójcik - Zastępca Wójta Gminy oraz pracownicy Jednostki Realizującej Projekt. Targom towarzyszyła konferencja, której tematem było pozyskanie i wykorzystanie środków pomocowych Unii Europejskiej.

Czytaj całość
 
Informacja
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
10.05.2010.

Urząd Gminy Kocmyrzów-Luborzyca informuje, że wszelkie informacje dotyczące wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dostępne są na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.

www.pkw.gov.pl

 
Majowa Rocznica
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
05.05.2010.

Czytaj całość W poniedziałek 3 maja br. obchodziliśmy 219 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w luborzyckim kościele parafialnym odprawiona została uroczysta, koncelebrowana Msza Święta za Ojczyznę. Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych Gminnego Koła Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, Gimnazjum w Luborzycy oraz Szkół Podstawowych w Luborzycy i Łuczycach pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę złozone zostały symboliczne wiązanki kwiatów. W imieniu władz samorządowych Gminy Kocmyrzów - Luborzyca wiązankę złożyli pan Marek Jamborski - Wójt Gminy oraz pani Małgorzata Doniec - Przewodnicząca Rady Gminy. Wiązanki kwiatów pod luborzyckim Pomnikiem złożyła także delegacja Koła Związku Kombatantów oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kocmyrzowie pani Sabina Sitko.

Czytaj całość
 
Strażackie Święto w Łuczycach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
05.05.2010.

Czytaj całość W niedzielę 2 maja na placu ćwiczeń przy remizie OSP w Łuczycach została odprawiona uroczysta, polowa, koncelebrowana Msza Święta z okazji "Dnia Strażaka" czyli święta patrona strażaków Świętego Floriana.Tę wyjątkową Mszę Świętą odprawili wspólnie ksiądz Tomasz Rajda - Kapelan Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kocmyrzów - Luborzyca, ksiądz proboszcz Andrzej Orlikowski - Kapelan jednostki OSP w Goszczy oraz proboszcz parafii w Czulicach ksiądz Zygmunt Cholewa. Mszę Świętą odpawioną w intencji wszystkich strażaków poprzedził przemarsz jenostek OSP, który prowadził Komendant Gminny OSP pan Andrzej Szwajca.

Czytaj całość
 
Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.05.2010.

Czytaj całość Rekordowa liczba zgłoszeń do X Turnieju Piłki Nożnej

W tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, weźmie udział rekordowa ilość zawodników. Zgłosiło się ich ponad 40 tysięcy, dzięki czemu X edycja Turnieju będzie największą imprezą sportową dla dzieci i młodzieży oraz największym turniejem piłkarskim w Polsce. Oprócz Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski, młodzi piłkarze będą walczyć o wspaniałą nagrodę główną – wyjazd na legendarny stadion San Siro.

Czytaj całość
 
Komunikat Koła Emerytów i Rencistów
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
04.05.2010.

Zarząd Koła Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Kocmyrzowie-Luborzycy uprzejmie informuje, że w dniu 19 maja b.r. w budynku wielofunkcyjnym w Baranówce o godz. 14.oo odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Inwalidy połączone z obchodami Dnia Matki. .                                                                 Serdecznie zapraszamy.

 
Dofinansowanie Projektu: Rozbudowa Szkoły Podstawowej wraz z budową nowoczesnej sali gimnastycznej
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
29.04.2010.

logo

Dofinansowanie Projektu: „Rozbudowa Szkoły Podstawowej wraz z budową nowoczesnej sali gimnastycznej w Luborzycy” w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W dniu 08 kwietnia 2010 roku zostaliśmy poinformowani, iż na mocy Uchwały nr 349/2010 z dnia 30.03.2010 r. nasz Projekt został wybrany przez Zarząd Województwa Małopolskiego do dofinansowania w kwocie 1 871 130,57 zł. w ramach Działania 6.2 Rozwój obszarów wiejskich; Schematu B Infrastruktura społeczna w tym edukacyjna i sportowa - Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Obecnie przygotowujemy dokumenty i informacje niezbędne do zawarcia Umowy o dofinansowanie Projektu.

 
Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
28.04.2010.

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego o wydaniu postanowienia o zawieszeniu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej pn.: Rozbudowa drogi wojewódzkiej 776 Kraków-Proszowice-Ostrów część II: odcinek Kocmyrzów - Proszowice oraz Proszowice - granica woj. Małopolskiego.

Pełny tekst Obwieszczenia: PDF - 320 KB

 
Aktualizacja umów gazowych
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
26.04.2010.

PGNiG SA Karpacki Oddział Obrotu Gazem wprowadza, zgodnie ze znowelizowanymi przepisami Prawa energetycznego nowy wzór Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego. W zwiazku z powyzszym przeprowadza sie wymiane i aktualizacje wszystkich zawartych przed 1 lipca 2007 r. Umów Sprzedazy Paliwa Gazowego. Osoby które jeszcze nie dokonały aktualizacji zapraszamy do Biur Obsługi Klientów Gazowni Krakowskiej, których adresy umieszczone sa na dostarczanych do Panstwa rachunkach za paliwo gazowe.

szczegóły dostępne pod adresem: www.pgnig.pl

Treść ogłoszenia dostępna jest tutaj.

 
Informacja Wójta Gminy o lokalizacji wyznaczonych tablic ogłoszeń
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
23.04.2010.

Realizując art. 78 b ustawy z dnia 27 września 1990 r. O wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej /Dz.U. z 2000r., Nr 47, poz. 544 z późn. zm./ informuję, że w celu bezpłatnego umieszczania urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych wyznacza się tablice ogłoszeń znajdujące się we wszystkich miejscowościach Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

wykaz tablic ogłoszeń.pdf

 
Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
23.04.2010.

Postanowienie Marszałka Sejmu RP z dnia 21 kwietnia 2010 r. o zarządzeniu wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 treść postanowienia.pdf

 
ZAWIADOMIENIE
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
23.04.2010.

Zawiadamiam, że w dniu 27 kwietnia 2010 roku /tj. wtorek/ o godz. 9.00 na sali obrad Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca odbędzie się XXXVII Sesja Rady Gminy.

Czytaj całość
 
Fundusze Unijne dla każdego
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
23.04.2010.

We środę 21 kwietnia br. na sali obrad Urzędu Gminy konsultantka Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego prowadziła spotkanie informacyjne dla wszystkich osób zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania ze środków pomocowych Unii Europejskiej. Konsultacje te cieszyły się znacznym zainteresowaniem Mieszkańców naszej Gminy. Najwięcej pytań kierowanych do przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego dotyczyło możliwości pozyskania wsparcia dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub też jej rozszerzenia i rozwoju.

Zdjęcia: Robert Adamski

 
Giną pszczoły - stop GMO!
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
21.04.2010.

Zapraszamy do edukacyjnego czerwonego autobusu na filmy i prezentację pt. Zagrożenia GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy) dla zdrowia, środowiska i rolników.

 
Małopolska Giełda Agroturystyczna
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
20.04.2010.

W dniach 24-25 kwietnia 2010 r. w Krakowie odbędzie się XIII Małopolska Giełda Agroturystyczna. Giełda czynna będzie na Uniwersytecie Rolniczym  Al. 29 listopada 46-50.

Czytaj całość
 
Pogrzeb śp. o Józefa Jońca
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
16.04.2010.

Uroczystości pogrzebowe śp. o. Józefa Jońca, wieloletniego mieszkańca Wilkowa, odbędą się 20 kwietnia (tj. wtorek) o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach ul. Gwintowa 3.

Natomiast o godz. 16.00 w Świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie, w krypcie zasłużonych Polaków, nastąpi złożenie ciała zmarłego.

 
"Dzień Inwalidy" - odwołany.
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
12.04.2010.

W związku z trwającą Żałobą Narodową - Zarząd Koła Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Kocmyrzowie-Luborzycy informuje , że spotkanie z okazji "Dnia Inwalidy" planowane na dzień 14 kwietnia br. w Baranówce - NIE ODBĘDZIE SIĘ.

 

O nowym terminie uroczystości Członkowie Koła zostaną powiadomieni.

 
Prezentacja "Stop GMO" odwołana.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
12.04.2010.

Urząd Gminy Kocmyrzów - Luborzyca uprzejmie informuje, iż w związku z trwającą Żałobą Narodową planowana na środę 14.04.2010 r. prezentacja "Giną pszczoły - stop GMO" została odwołana.

O jej nowym terminie poinformujemy na naszej stronie WWW.

 
Program - "Pracuj u siebie"
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
11.04.2010.

Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej zaprasza do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PRACUJ U SIEBIE
40.000 złotych bezzwrotnej dotacji na otwarcie działalności gospodarczej.

Czytaj całość
 
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
10.04.2010.

W obliczu ogromnej narodowej tragedii wszyscy jesteśmy razem, nie ma podziałów, nie ma różnic, nie ma lewicy nie ma prawicy - powiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski o tragicznej katastrofie w Smoleńsku.

Czytaj całość
 
Udział w Konkursie "Małopolskie Remizy 2010"
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
08.04.2010.

W dniu 08 kwietnia 2010 roku złożyliśmy wniosek o pomoc finansową z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Konkursu „Małopolskie Remizy 2010” na realizację zadania : „Roboty budowlano-montażowe w remizie OSP w Rawałowicach”.

Czytaj całość
 
Konsultacje dotyczące możliwości aplikowania o środki europejskie
Wprowadzenie: Iwona Nowak   
07.04.2010.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 21 kwietnia br. (środa) w godz. 9 - 14 na sali obrad tutejszego Urzędu Gminy odbywać się będą indywidualne bezpłatne konsultacje dla mieszkańców gminy na temat możliwości pozyskania dofinansowania z funduszy europejskich.

Informacji udzielać będą Konsultanci Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich w Małopolsce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 
Oferta dla firm na "Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca"
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
07.04.2010.

W dniach 29-30 maja 2010 r. na boisku sportowym w Baranówce odbędzie się I edycja imprezy pod nazwą "Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca" , której organizatorem jest Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Firmy zainteresowane wystawieniem stoisk promocyjnych proszone są o kontakt z CKiP (budynek Urzędu Gminy , Luborzyca 97 , parter) . Szczegółowe informacje można uzyskać także pod numerem tel. 12 387-18-11 w godzinach: poniedziałek 8.oo - 16.oo , wtorek-piątek 7.oo - 15.oo . Uwaga ! - Ilość miejsc ograniczona !

 
Nabór wniosków o w ramach działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
29.03.2010.

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
Ogłasza nabór
wniosków o przyznanie pomocy na operacje w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
z zakresu: „Odnowa i rozwój wsi”,
wdrażanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa
działającej na terenie gmin:
Igołomia – Wawrzeńczyce, Kocmyrzów – Luborzyca, Michałowice, Liszki, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1851 - 1875 z 2063